Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА спільно з КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ“ повідомляють, що з приходом весни на території області почастішали випадки випалювання сухої рослинності та побутового сміття.
Як відомо, випалювання сухої рослинності та побутового сміття завдає непоправної шкоди довкіллю, несе загрозу для здоров’я людини, а також може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.
Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні та канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали). У вогні згорають пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які накопичуються в організмі людини та викликають:
- подразнення та опіки дихальних шляхів;
- підвищення рівня цукру в крові;
- діють на вуглеводний обмін;
- спричинюють головний біль;
- викликають втомленість;
- постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти мікробам, oсобливо погано тим, хто страждає на бронхіти чи бронхіальну астму;
- вивільнення бензопирену може викликати онкологічні захворювання верхніх дихальних шляхів та легень;
- зниження імунітету людини і посилення негативного перебігу хронічних захворювань.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання призводить до таких загроз:
- руйнація ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні рештки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, що призводить до зниження родючості ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість;
- на природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння;
- існує загроза і для тваринного світу – гинуть комахи та дрібні тварини, які зимують у норах, у верхніх шарах ґрунту та надґрунтовому покриві, руйнуються гнізда птахів.
Керуючись ст. 20-4 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, просимо долучитися до роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді та гуртківців стосовно недопущення випалювання сухої рослинності та побутового сміття, а також про шкоду таких дій для людини і довкілля.
Інформацію про проведену роботу просимо надіслати до 27.03.2015
|