Днями до Миколаївської гімназії завітали головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Катерина Таранік-Ткачук, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій Світлана Кириленко, старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій Ольга Кіян, заступник директора ЛОІППО Наталія Пастушенко та викладач кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО Марія Крайня.
Знайомство гостей із освітньою установою та Миколаївщиною зокрема розпочалося із історичного екскурсу, підготовленого педагогом Наталією Ощипок. У своїй презентації вона наголосила й на видатних особистостях краю – Миколі Устияновичу, Уляні Кравченко, Михайлові Мочульському, Корнилові Устияновичу. Деталізоване знайомство із гімназією, роботою колективу та організацією навчально-методичного процесу провів директор гімназії Ігор Ониськів. Звернувши увагу на різноманітні навчально-виховні проекти, відзначив активність дітей, які радо беруть участь у всіляких освітніх програмах, конкурсах та олімпіадах, презентуючи та захищаючи гідність закладу.
Педагог Лілія Онишко розкрила питання системи формування ціннісних орієнтацій учнів засобами мовно-літературної освіти через призму творчості та індивідуальності нашого земляка Романа Петріва. Зокрема, гості мали можливість переглянути фрагменти літературного усного журналу «На жертовник Свободи свій талант я кинув».
Катерина Таранік-Ткачук запропонувала розглянути мовно-літературні засоби із позиції ментального коду українців. Підтвердила свої слова думкою Івана Ільїна: «Покажи мені, як ти віруєш і молишся; як проявляється у тебе доброта, геройство, почуття честі і обов’язку; як ти співаєш, танцюєш і читаєш вірші; … як ти любиш свою сім’ю; хто твої улюблені вожді, генії і пророки, - скажи мені все це, а я скажу тобі, якої нації ти син». Серед іншого, пані Катерина зауважила, що учням потрібно допомогти сформувати ментальне обличчя нації і нести його у світ.
Світлана Кириленко вела мову про стратегію інноваційного розвитку навчального закладу та подарувала два видання «Мала академія» та «Професійна школа – шлях до свідомого вибору професій». А побажання спільної плідної праці звучали від Ольги Кіян.
|