Саме ці питання розглядалися на цьогорічному засідання секції учителів історії та правознавства. Педагоги в черговий раз зібралися у приміщенні Миколаївської гімназії для фахового обговорення інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки «Особливості вивчення базових дисциплін у 2015-2016 н.р.» та основні зміни до програм.
Директор гімназії, учитель-методист вищої кваліфікаційної категорії Ониськів І.Т. прокоментував особливості викладання правознавства у 9 класі і наголосив, що до програми, прийнятої у 2008 році внесено зміни. Так із окремих розділів виокремлено питання, що становлять відтепер нові теми, а години на нові теми виділено за рахунок скорочення матеріалу та вилучення з програми таких тем як: «Що таке Конституція», «Як укласти та розірвати трудовий договір», «Коли порушують кримінальну справу». Ці теми розглядатимуться у 10 класі. Таке переструктурування змісту сприятиме більш ефективному опануванню учнями основ правових знань.
Методист РМК Т.Лутчин наголосила на особливостях програмного забезпечення викладання історії. Особливістю є те, що у 5 класах учителі можуть користуватися як новою так і старою редакцією програми, а у новій редакції програми з історії України у 7 класі змінено назви розділів та відповідно до нового тексту термін «Київська Русь» замінено на «Русь-Україна». Торкнулися зміни і програми із всесвітньої історії для 7 класу. У 10-11 класах слід пам’ятати про зміни, внесені минулого навчального року, які залишилися чинними і на цей навчальний рік.
Учителі фахово обговорили проект нової редакції Закону України «Про освіту» та програму його реалізації, висловили своє бачення освітянського майбутнього. Учитель гімназії Олексин Р.Б. забезпечив безперебійне мультимедійне проектування текстів нової редакції програми, законів України, календарно-тематичного планування та змін у законодавстві України.
А учасники творчої групи учителів суспільно-гуманітарного циклу побажали щасливого навчального року всім учителям району і своїм колегам зокрема.
|