В рамках проекту «Змінимо країну разом!» методист відділу освіти Миколаївської РДА Т.Лутчин разом із колегами ділилася досвідом роботи з учителями Мілуватської ЗОШ І-ІІІ ст. Школа ця – одна із найвідоміших закладів освіти району, яка пишається своїми випускниками й вчителями. Саме Мілуватську школу закінчив свого часу всесвітньо відомий кінорежисер Микола Мащенко, який створив відомі кінофільми «Овід» та «Як гартувалася сталь». В цій же школі працював тривалий час на посаді директора Заслужений вчитель України А.І. Карайкоза.
Директор школи розповіла про методичну базу школи, познайомила з учнівським та педагогічним колективами освітнього закладу, провела навчальними кабінетами та накреслила паралелі між основними завданнями освітнього процесу учителів Луганщини та Львівщини.
Т.Лутчин разом із колегами поспілкувалася з учнями на уроці і провела в 4 класі елемент уроку англійської мови.
Особливу увагу гостей привернули музейні кімнати школи. Перша-соціально- побутова «Українська хата кінця ХІХ ст.» у якій зберігаються вишиті рослинним та тваринним орнаментом рушники, представлено різномаїття глиняного посуду та великий ткацький верстак, що вправно запрацював в руках учителя трудового навчання. Другий музей-«Історія села та школи» представив відвідувачам артифакти доісторичного періоду,перші документи, де згадується село Мілуватське, світлини старого та нового корпусу школи. Можна побачити також і історію села в роки Першої та Другої світових воєн, героїв та загиблих, що захищали Батьківщину. Сумні стенди розповідають про Голодомор 32-33 років. Окремо виділено стенд «Буремні 2014-2016 роки» і велика кількість документів про сьогодення села. Третій музей- музей хліба. Тут школярі запропонували модернову інсценізацію «Не кидайся хлібом- він святий!» і вручили гостям запашний каравай.
Учитель історії разом з учнями показала презентацію «Історія села через призму видатних постатей», у якій розповіли про Миколу Мащенка, його дружбу з Р.Биковим та Президентами України- Л.Кравчуком, Л.Кучмою,В.Ющенком та великий внесок режисера у розбудову українського кінематографа.
Дуже цікавим виявилося спілкування і багато вражень отримали присутні від перебування у стінах навчального закладу.
|