30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей, які усиновили або є опікунами неповнолітніх.
В День усиновлення в Україні прийнято дякувати від імені всього суспільства усиновителям, співробітникам дитячих будинків та комісій з усиновлення. День усиновлення на Україні є ще одним важелем захисту прав дітей, які позбавлені батьківської опіки. На щастя, кількість українців, які хочуть усиновити дитину, з кожним роком збільшується. Щодня в країні народжується 50 дітей, які залишаються сиротами, і в цей же час в Україні щодня всиновлюють 60 дітей. Ця позитивна динаміка свідчить про те, що сучасне суспільство стало гуманнішим. Однак на тлі цього зустрічається все більше випадків, коли батьки відмовляються від своїх малолітніх дітей або ж їх позбавляють батьківських прав органи влади за неналежний догляд за дитиною. Найрідше в Україні всиновлюють дітей у віці від 11 років. День усиновлення в Україні 30 вересня можуть відзначати також тисячі дітей, які отримали у своєму житті других батьків.
30 вересня 2014 року у приміщенні актового залу райдержадміністрації відбулася міжвідомча інформаційно-методична нарада працівників державних установ та організацій, що працюють у сфері захисту прав підростаючого покоління. У нараді взяли участь: Микитка О.О.- заступник голови Миколаївської районної державної адміністрації, Богів М.В.- старший прокурор Миколаївської міжрайонної прокуратури, Дмитречко В.М.- спеціаліст І категорії МРУЮ, Цибульська З.Я.- керівник СуСД, Бова І.В.- директор МРЦСССДМ, Юнак У.Я.- ОУ СКМСД, Лобик О.П.-керівник відділу освіти Миколаївської РДА, Клим Г.В.- завідувач РПМПК, Лутчин Т.Я.- методист РМК, п/п та с/п району.
Відкрив тематичну нараду заступник голови Миколаївської районної державної адміністрації з гуманітарних питань О.О.Микитка, який розкрив основні напрямки державної політики у сфері захисту дитинства та материнства. Олег Олегович познайомив присутніх з Постановою Верховної Ради України «Про Концепцію державної сімейної політики» і закцентував увагу на тому, що ця Концепція грунтується на Конституції України, узгоджена з основними положеннями Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, міжнародного пакту про економічні,соціальні і культурні права, конвенцій ООН "Про права дитини","Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок" та підсумковими документами IV Всесвітньої конференції із становища жінок (Пекін, 1995 рік), а також документами
Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міжнародної організації
праці, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та інших міжнародних
організацій.
Дмитречко В.М. прокоментував правовий статус дітей сиріт в Україні. Особливу увагу приділив правовим, організаційним, соціальним засадам та гарантіям державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, молоді із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які визначаються Законом України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", який набрав чинності 13 січня 2005 року і є складовою частиною законодавства про охорону дитинства.
Керівник відділу освіти Лобик О.П. у своєму виступі зазначив, що охорона дитинства в Україні є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом. Ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе зобов’язання, що складаються з чотирьох основних принципів: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя; залучення до життя спільноти; відсутність дискримінації. В усіх країнах світу існує така категорія населення, яка потребує особливої уваги, - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Згідно із ст.52 Конституції України утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Правовою основою реалізації цього конституційного положення є національне законодавство про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що регулює відносини із надання матеріальної, соціальної та правової допомоги зазначеній категорії дітей та осіб з їх числа.
Клим Г.В. розповіла про форми освіти дітей з особливими потребами і зазначила, що що соціальна підтримка дітей з психофізичними вадами вважається одним із гуманістичних завдань усіх країн міжнародної спільноти і відображена у найважливіших міжнародних правових документах. За даними ООН, у світі нараховується близько 450 мільйонів людей із порушеннями психофізичного розвитку. В Україні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція до зростання кількості таких дітей. Загальна чисельність дітей-інвалідів збільшується щорічно на 0,5%. Чисельність дітей-інвалідів станом на початок 2014 року сягнула показника 167 059 осіб, або 2,0% від усього дитячого населення країни.
Цибульська З.Я. та Бова І.В. у своїх виступах торкнулися питання соціального супроводу сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах та сімей, що виховують прийомних дітей.
Учасники тематичної наради прийняли рішення - розробити спільні заходи у питанні правового захисту дітей-сиріт та констатували,що найвищою соціальною цінністю держави є соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Конституцією України на державу покладається обов'язок утримання та виховання таких дітей. Ставлення суспільства до своїх дітей відображає загальний рівень захисту та поваги прав людини. Якщо держава піклується про своє майбутнє покоління, вона повинна забезпечити повагу їх гідності, створити належні умови для всебічного розкриття їх здібностей, закласти основи для їх повноцінного та плідного життя.
|