На виконання розпорядження голови Миколаївської районної державної адміністрації від 12.09.2014 року №332, відповідно до плану роботи відділу освіти з метою написання науково-популярних робіт, які розкривають досі невідомі сторінки історії рідного краю, реалізації творчих пошукових здібностей учителів, активізації всіх форм позакласної та позашкільної роботи з 10 вересня по 16 жовтня 2014 року проводився районний етап конкурсу науково-популярних робіт «Історія, яка нас об’єднує».
У конкурсі взяли участь 17 учителів із 13 навчальних закладів району: Миколаївської гімназії, Миколаївського, Стільського, Гірського НВК, Дроговизької ЗОШ, Роздільської ЗОШ, Колодрубівської ЗОШ, Черницької ЗОШ,Тужанівської ЗОШ,Держівської ЗОШ, Крупської ЗОШ, Веринської ЗОШ. Із Миколаївського, Гірського НВК, Роздільської та Колодрубівської ЗОШ надійшло 2 науково-пошукові роботи.
У конкурсі взяли участь учителі історії, географії, християнської етики, музичного мистецтва.
Дослідження учителів із Миколаївського НВК Івашківа Ярослава Михайловича та Кушнір Євгенії Івананівни, Миколаївської ЗОШ №1 Івашків Катерини Василівни містять географічні, економічні та історико-краєзнавчі особливості району, природні умови та багатства регіону, заповідні об’єкти в його межах, демографічну ситуацію, розселення мешканців. Значну увагу приділено історії міст та сіл нашого району.
Науково-пошукова робота учителя Тужанівської ЗОШ спільно з учнями-членами історико-краєзнавчого гуртка розкриває історію сіл Станківці та Тужанівці, краєзнавчі розмаїтості Миколаївського Придністров’я, історію релігійного життя даного краю, національно- визвольний рух на території населених пунктів, трагічну долю воїнів УПА.
Науково-пошукова робота Мандзій Олександри Романівни розкриває історію міжконфесійних відносин у Миколаївському районі кінця ХХ ст., долю політичних та громадських лідерів.
Вміння використовувати джерела та історичну літературу, критично оцінювати факти, явища та ідеї продемонстровано у роботі учителя Стільського НВК Гриньців Л.О.
Колодрубівська ЗОШ представила 2 дослідницькі роботи Равліковської Галини Іванівни. В одній показано політичний шлях та прослідковано трагічну долю співавтора Акту Злуки ЗУНР та УНР Григорія Давида, використано спогади родичів, віднайдено єдину світлину героя національно- визвольної боротьби 1917-1921р.р. У другій – розкрито історію церкви св. Параскевії села Повергів.
Результати конкурсу свідчать про те, що у вищенаведених ЗНЗ району проводиться велика наукова історико-краєзнавча, пошукова, дослідницька робота з вивчення непізнаних сторінок рідного краю.
У відділі освіти відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів конкурсу. Дипломами І ступеня нагороджено авторський колектив наукового посібника «Миколаївщина» Івашківа Я.М.,Кушнір Є.І., Івашків К.В. Дипломами ІІ ступеня - Мандзій О.Р. за науково-дослідницьку роботу «Церковні процеси на західноукраїнських землях» та Зінченко Н.І., автора посібника «Таємниче південно-східне Придністров’я». Дипломами ІІІ ступеня – Свистун В.А.- автора науково дослідницької роботи «Євген Петрушевич- Президент ЗУНРу» та Хлоп’ячу Я.В – за дослідницьку роботу «Маєток Вітольда Стефануса у с. Черниця».
Я.Б. Папуга та Р.В.Сколоздра від імені компетентного журі подякували переможцям конкурсу і побажали натхнення та успіху у дослідженнях непізнаної історії рідного краю.
|