7 квітня 2016 року у світлий день Благовіщення кафедра гуманітарної освіти ЛОІППО разом з кафедрою методики змісту освіти Рівненського ОІППО провели міжрегіональну науково-практичну конференцію з проблеми «Ціннісні орієнтації в контексті вивчення літератури (української, зарубіжної)».
Метою конференції стало обговорення актуальних проблем ціннісних орієнтацій у сучасній школі, а також пошук ефективних шляхів практичного втілення на уроках літератури (української, зарубіжної) ціннісної змістової лінії літературної освіти.
Усього зареєструвалось 57 учасників конференції.
З Рівненщини приїхала делегація у кількості 7 осіб, у тому числі завідувач кафедри методики змісту освіти РОІППО, канд.філол.наук, доц. Лавренчук В.П., методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів РОІППО Лавренчук М.В., методист Рівненського міського методичного кабінету, учитель української мови та літератури Коломис Г.Г., а також учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури м. Рівного і Здолбуніва. З вітальним словом до учасників конференції звернулась заступник директора з наукової частини, канд.пед.наук, доц. Пастушенко Н.М. У конференції взяли участь педагоги Миколаївської гімназії Ощипок Н.Л. і Онишко Л.В. Наталія Леонтіївна, вчитель української мови та літератури, підготувала доповідь «Елементи компаративістики на уроках української словесності як джерела формування духовного світу, національних і загальнолюдських ціннісних орієнтирів учнів», де вона ознайомила з історією української компаративістики, із традиційними й нетрадиційними шляхами аналізу літературного твору, з методами та елементами компаративного аналізу на уроках української літератури. Також вона поділилася перлинами свого педагогічного досвіду використання компаративного аналізу, залучаючи духовну скарбницю літератури рідного краю, що сприяє формуванню національних і загальнолюдських ціннісних орієнтирів учнів.
Словесник Онишко Л.В. у доповіді «Формування моральних цінностей Романа Петріва під впливом творчості Сергія Єсеніна» зазначила, що бачить своє завдання у пробудженні гордості учнів за своє регіональне, яке народжується й живе поряд, та часто ми цього не помічаємо; гордість ця може з’явитися тільки при належній оцінці творчості і належному володінні матеріалом. Лілія Василівна зауважила, що для учнів є дуже важливим усвідомлення того, що їхнє місто може похвалитися творчими людьми. Такою особистістю був Роман Петрів. Доповідач зауважила, що на формування світогляду, характеру нашого майстра слова впливали і твори тих, хто не кривив душею і не «кривив» пером.
|