Днями у відділі освіти відбулися навчально-методичні збори учителів предмета «Захист Вітчизни», медико-санітарної підготовки. Про викладання предмета «Захист Вітчизни» та організацію військово-патріотичного виховання учнівської молоді у 2014-2015 н.р. присутнім розповіла завідувач РМК Кушнір Є.І. Євгенія Іванівна зосередила увагу присутніх на обов’язковості виконання наказу відділу освіти від 01.10.2014 року №01-06/292 «Про підсумки викладання предмета «Захист Вітчизни» та завдання на 2014 -2015 н.р.».
Методист РМК Т.Я. Лутчин прокоментувала законодавче забезпечення викладання предмета «Захист Вітчизни». Зокрема зупинилася на Указі Президента України Л. Кучми «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», постанові кабміну «Про допризовну підготовку». Більш конкретно розглянула ЗУ «Про Збройні Сили України», «Про оборону України», «Про цивільну оборону України». Учасники зборів обговорили Воєнну доктрину України.
Методист РМК М.С. Гураль проаналізував стан матеріально-технічного забезпечення предмета, ознайомив з Положенням про проведення військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в районі, а завідувач сектором молоді та спорту Миколаївської РДА Наконечний І.І. – з Положенням про проведення спартакіади допризовної молоді.
З методикою викладання стройової підготовки на уроках предмета «Захист Вітчизни» познайомив учителів керівник районного методичного об’єднання Білик М.В. Микола Володимирович також презентував свій досвід з організації і проведення трьохденних навчально-польових зборів з учнями.
Учитель-методист Миколаївської ЗОШ №1 Підкович О.А. розповіла присутнім про основні системи організму людини, їх функції, надання першої допомоги при отруєннях організму.
В рамках проведення зборів відбулися волонтерські навчання з проблеми надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, зокрема і в умовах бойових дій. Навчання з учителями проводили лікар-реаніматолог районної лікарні Устіянович Леся Степанівна та лікар-травматолог районної поліклініки Ревус Володимир Ігорович.
Учителі навчилися надавати першу допомогу при внутрішніх та зовнішніх кровотечах, переломах та вивихах, обмороках, опіках, обмороженнях, познайомилися із способами транспортування потерпілих та накладання шин з підручного матеріалу, накладання кровоспинного джгута.
|