З початку року на території Львівської області виявлено 1224 вибухонебезпечні предмети, 3200 набоїв та 63 підривника в 333 місцях (знищено 1220 боєприпасів, 3200 набоїв та 63 підривника).
26.12.15 року о 12.20 год. надійшло повідомлення, що в с. Розвадів Миколаївського району, під час пошуку металу в полі (60 м від житлових будинків) виявлено предметззовні схожий на авіаційну бомбучасів ІІ Світової війни.При детальному огляді небезпечного предмету спеціалістами 2-го спеціального центру швидкого реагування ГУ ДСНС Україниу Л/о м. Дрогобичвстановлено, що знайдений предмет являється фугасною авіаційною бомбою (ФАБ-100) масою 100 кг.
Фугасні авіабомби (ФАБ) - це авіабомби, основним вражаючим дією яких є дія фугасу. Вони володіють найбільш потужним і універсальним вражаючою дією серед авіабомб основного призначення. Маса вибухової речовини у бомбі приблизно становить 50%, також бомба має порівняно міцний корпус для проникнення в грунт або в перешкоди типу міжповерхових перекриттів будівель і споруд.
Основні вражаючі чинники:
- Газоподібні продукти вибуху мають велике надлишковий тиск
- Ударні хвилі в повітрі або грунті і сейсмічні хвилі
- Осколки при дробленні корпусу бомби
Основні цілі
- Об'єкти тилу і комунікацій
- Військово-промислові та енергетичні об'єкти
- Бойова техніка
- Жива сила
Сучасні ФАБ загального призначення мають масу 250 кг і більше. Вони можуть мати кілька форм виконання.
На території Миколаївського району це вже восьмий вибухонебезпечний предмет знайдений з початку 2015 року.
По факту виявлення боєприпасу повідомлено правоохоронні органи. Спеціалістами 2-го спеціального центру швидкого реагування ГУ ДСНС України у Л/о м. Дрогобичбоєприпас у встановленому порядку буде знищено 28.12.2015 року у кар’єрі с.Розвадів.
ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИми ПРЕДМЕТами
Якщо Ви помітилипідозрілийчинебезпечний предмет – в жодномуразі не торкайтесь його. Повідомте про подію Службу порятунку за номером 101чиправоохоронніоргани та відійдіть на безпечну відстань. Попереджайте перехожих про можливу небезпеку, дочекайтеся приїздуспеціалістів та вкажіть їм точне місцезнаходження підозрілого предмету. Після вашого повідомлення фахівці ДСНС України вилучать та знешкодять небезпечну знахідку.Самотужки роздивлятися, кидати, розбирати чи переміщати підозрілі предмети категорично заборонено з точки зору вашої власної безпеки!
Пам’ятайте!
Знайденібоєприпасиабопредметисхожі на них повинні бути знешкодженнітільки фахівцями. щобдитячадопитливість не призвела до загрозиВашомужиттю.
При виявленні вибухонебезпечнихпредметівкатегоричнозабороняється:
- торкатися предмету, пересуватита здійснювати на ньогозвуковий, світловий, тепловийчимеханічнийвплив;;
- користуватисязасобамирадіозв’язку, мобільними телефонами (вони можутьспровокувативибух);
- заливатийогорідинами, засипати грунтом абочимосьйогонакривати;
Провідний інспектор
Миколаївського РС ГУ
ДСНС України у Л/о
Старший лейтенант служби ЦЗ Любомир Борщинський
|