26 березня 2014 року у відділі освіти Миколаївської РДА відбулося засідання круглого столу учителів історії та правознавства. На порядок денний виносилося питання професійно-педагогічного, компетентнісного самоаналізу роботи учителів-істориків за міжатестаційний період, звіт про роботу історико-краєзнавчих гуртків, підготовка команди учнів Миколаївського району до турніру юних істориків.
Учасники круглого столу, досвідчений учитель-методист Свистун Віра Андріївна, старший учитель Мандзій Олександра Романівна, молодий, творчо працюючий учитель Казьмір Галина Григорівна та методист РМК Лутчин Тетяна Ярославівна уважно дослухалися до звіту про роботу учительського корпусу колег-істориків, обговорили відвідані уроки, прокоментували свої публікації в часописах, розглянули методичні рекомендації та розробки уроків учителів.
Особливу увагу привернув звіт юних істориків-дослідників, гуртківців Тужанівської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник гуртка- учитель історії та правознавства Зінченко Наталія Іванівна). Свою дослідницьку доробку «Таємниче південно- східне придністров’я Миколаївського району» запрезентовано на цифрових та паперових носіях. Діти разом з учителем збирали спогади, розшукували документи, що ілюструють минуле, збирали фольклор. Узагальнили та систематизували свої матеріали і видали посібник. Учасники круглого столу були приємно вражені історичною цінністю зібраного матеріалу, новизною трактування подій, цілою низкою історичного фактажу, світлинами початку ХХ століття та сучасними діаграмами.
Змістовними, актуальними та інформаційно насиченими виявились розробки уроків, підготовлені учителем правознавства Миколаївської ЗОШ №1 Кахнич Ганною Ярославівною. Система уроків покликана реалізувати проблему над якою працює учитель протягом 5 останніх років «Сімейне виховання на уроках правознавства».
Особливо емоційним, професійним було обговорення уроків, які підготували та провели учителі-колеги, а саме: інтегрований урок всесвітньої історії та світової літератури у Миколаївській ЗОШ №2 (учитель Медведська Тетяна Михайлівна) на тему «Перша світова війна:погляд крізь століття» під егідою Міжнародного гуманітарного волонтерського проекту, та урок історії України у Черницькій ЗОШ (учитель Хлоп’яча Ярослава Володимирівна» - «Громадський рух. Діяльність Київської та інших громад. Володимир Антонович».
І як підсумок роботи круглого столу- усі члени відмітили та занотували у протокол засідання високу професійність, фаховість та творчість названих учителів, велику краєзнавчо- пошукову роботу юних гуртківців-істориків та самовіддану працю на учительській ниві колег освітньої галузі «Суспільствознавство»
.
|