В четвер 19 лютого 2015 року у приміщенні навчального кабінету практичної служби Миколаївської ЗОШ №1 відбувся інструктивно- методичний семінар практичних психологів та соціальних педагогів. У семінарі взяли участь методист РМК Т.Лутчин, консультант РПМПК Г.Клим, голова МО Артимко С.І., голови МО локальних освітніх округів.
На семінарі з коментарем до інструктивно-методичного листа Центру практичної психології та соціальної роботи «Про стан та проблеми надання психологічної допомоги суб’єктам освіти в умовах антитерористичної операції на сході країни» виступила Т.Лутчин, яка довела до відома алгоритм роботи п/п та с/п з сім’ями, постраждалими внаслідок окупації Криму і Севастополя та бойових дій на Сході України.
Г. Клим зупинилася на питанні профілактики і корекції відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів.
Але основним питанням семінару було впровадження у районі в шести школах просвітницької програми «Сімейна розмова». Практичний психолог Миколаївської ЗОШ №1 (яка є базовою по впровадженню цієї програми) Л.Г.Русиник розповіла про особливості роботи з названою програмою, наголосила, що це унікальна програма щодо запобігання та профілактики вживання алкоголю неповнолітніми, створена фахівцями Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи. Головною метою програми є реалізація інноваційних методів і моделей роботи з попередження дитячого алкоголізму. В основі нового підходу цієї програми лежить взаємодія шкільних психологів, педагогів, батьків та дітей в форматі тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів.
Голова МО п/п та с/п Артимко С.І. довела до відома присутніх про малорозвинену в нашій країні галузь психологічної діяльності –супервізію та провела майстер-клас «Супервізія випадку». Психологи дізналися багато нового, зокрема, що дуже часто вважається, що супервізія - допомога одого професіонала менш досвідченому колезі. Але це відносно вузьке визначення. Супервізія -це спостереження більш досвідченого колеги за роботою психолога, терапевта, викладача, обговорення сильних і слабких сторін, виправлення виниклих помилок..
Як відомо, людина, що вибирає професію психолога, повинна бути здатною розуміти і опрацьовувати власні проблеми, а також зобов'язана періодично звертатися за допомогою до своїх колег. Для повноцінного розуміння будь-якого процесу необхідна присутність, участь іншого, інакше фахівець опиняється в замкнутому колі власних думок і почуттів, що може призвести до нервового зриву чи навіть до серйозного психічного розладу.
Всі присутні практичні психологи активно включилися у роботу семінару, почерпнули для себе багато нового та цікавого, щиро дякували своїм наставникам- Русиник Л.Г. та Артимко Л.Г. за організацію та проведення семінару.
|