05 березня 2015 року на базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. у приміщенні навчального кабінету психологічної служби відбувся семінар практичних психологів та соціальних педагогів району «Шляхи подолання емоційного стресу».
На часі постало питання інформаційного впливу на людську психіку-зауважила голова МО практичних психологів та соціальних педагогів С.І.Артимко. Завдяки своїй біологічній природі, людина піддається навіюванню та наслідувальності. Сама по собі діяльність ЗМІ, що ставить завданням вселити що-небудь суспільству, є негуманною, оскільки люди не можуть контролювати спрямований на них вплив і виявляються безсилими перед подібними навіюваннями.
Одним з негативних впливів є пропаганда- продовжила обговорення проблеми п/п вищої кваліфікаційної категорії, психолог-методист Л.Г.Русиник. За багато років пропаганда відпрацювала велику кількість прийомів для маніпулювання суспільною свідомістю, які, дійсно, ефективні і дозволяють впливати на людину певним чином.У певний момент ЗМІ «подається» інформація, яка часто є брехнею. Як правило, така інформація подається з різних джерел і западає в підсвідомість людини, використовується в момент прийняття якогось важливого рішення, і коли буде відома правда - мета вже буде досягнута. Таким чином, цей метод досить ефективний.
Практичний психолог Київецького НВК Швед Л.В. доповнила, що метод асоціацій передбачає ретельний відбір і спеціальну компоновку понять, що викликають або позитивні, або негативні асоціації, що дозволяє впливати на сприйняття інформації. Оскільки метод заснований на певних асоціаціях, дозволяє легко вплинути на людину в силу його звичок і переконань.
Субота Н.І.-практичний психолог Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ст..роз’яснила можливі реакції організму на стрес:
Реакція стресу. Людина свідомо чи підсвідомо намагається пристосуватися до абсолютно нової ситуації. Потім настає вирівнювання, або адаптація. Людина або знаходить рівновагу в ситуації, і стрес не дає ніяких наслідків, або не адаптується до неї - це так звана погана адаптація. Як наслідок цього можуть виникнути різні психічні або фізичні відхилення.
Пасивність. Вона проявляється у людини, адаптаційний резерв якого недостатній і організм не здатний протистояти стресу. Виникає стан безпорадності, безнадійності, депресії. Але така стресова реакція може бути тимчасовою.
Дві інші реакції активні і підпорядковані волі людини.
Активний захист від стресу. Людина змінює сферу діяльності і знаходить щось більш корисне і придатне для досягнення душевної рівноваги, що сприяє поліпшенню стану здоров'я.
Активна релаксація (розслаблення), що підвищує природну адаптацію людського організму - як психічну, так і фізичну. Ця реакція найбільш дієва.
Субота Н.І. також підготувала презентацію досвіду роботи з проблеми і запрезентувала присутнім. Цікаві інноваційні форми роботи використані у запропонованому психологічному занятті стимулюють розвиток мислення та сприяють розвиткові логічних асоціативних кіл. Колеги опрацювали конспект заняття та одноголосно проголосували за використання напрацювань Наталі Ігорівни у роботі психологічної служби району.
І вагомим результатом роботи семінару є вироблені поради колегам –учителям для уникнення стресової ситуації: :
1.Розробіть систему пріоритетів у своїй роботі.
2. Навчіться говорити "ні", коли досягнете межі, після якої ви вже не можете взяти на себе більше роботи.
3. Налагодьте особливо ефективні та надійні відносини з вашими колегами.
4. Не погоджуйтеся з тим, хто починає виставляти суперечливі вимоги.
|