Миколаївська ЗОШ І ступеня приймала дорогих гостей – учителів початкових класів шкіл міста і району в рамках кущового семінару. Методист відділу освіти Воробець Н. Т. відзначає, що рішення педагогів зібратися разом і поділитися педагогічними надбаннями особливо цінне у час, коли триває реформа освіти і широке обговорення засад роботи середньої школи. Учасники семінару працювали над проблемою патріотичного виховання учнів початкових класів й відвідали відкриті уроки й святковий ранок, підготовлені педагогічними працівниками школи.
У 1-Б класі учителем вищої категорії, старшим вчителем Семчишин О. М. було проведено інтегроване заняття «Рослини і тварини – символи України».Діти сплели калиновий віночок як символ єдності нашої держави під натхненний акомпанемент юної бандуристки РоксоланкиКирчей. Показали свої вміння у вивченні вірша «Я з того краю» за допомогою малюнків. А також школярі складали журавликів, на яких написали слова-побажання для солдатів, які охороняють мир та спокій нашої держави. Цих журавликів ми відправимо, за сприяння волонтерів, нашим воїнам. Хай стане тепло дитячих сердець вам оберегом! Повертайтеся з війни живими!
А в 2-А класі на уроці літературного читання школярі разом із учителем вищої категорії Сторонською С. І. опрацьовували тему «Є у нас одна-єдина Батьківщина Україна» ( за віршем А. Костецького «Батьківщина»). Окрім навчальних цілей, виховною метою було виховання любові до Батьківщини, викликати у дітей почуття гордості за неї. На уроці з використанням ІКТ учні працювали в групах, виконували як індивідуальні, так і парні, групові завдання. Особливо хвилюючою стала зустріч другокласників з учасником АТО п. М. Галущаком, який не тільки розповів багато цікавого, а й продемонстрував військову форму, речі з передової АТО. Боєць знайшов відповіді на безліч питань дітей. На згадку про зустріч діти передали захисникам на фронт «сонечка» з промінчиками-долоньками із побажаннями від кожного учня.
Учитель вищої категорії Плішило О. В. разом із своїми вихованцями, учнями 2-В класу, провела інтегрований урок « В кожному серці – Україна. Хр. Лукащук «Казка про Майдан». Провідна проблема заняття: поглибити знання учнів про події на Майдані Гідності, уточнити розуміння дітьми поняття Небесна Сотня, викликати бажання жити і творити для України, довести до свідомості дітей, що лише працею вони принесуть користь народу. Урок розпочали молитвою за Україну. Обговорюючи книгу Х. Лукащук, переглянули тематичні слайди та обговорили казку. Ангелик та козачата розповідали вірші про Небесну Сотню, закликали до миру, у Колі єднання подумки склали побажання для об’єднання українців. Учні з пазлів створили карту України, на маленьких сердечках написали побажання для України та прикріпили їх до символічного Серця України. Завершили урок запаленням свічки пам’яті та декламацією «Запали свічку за солдата».
Учні 4-А класу разом із учителем вищої категорії, учителем-методистом Стасів О. Ю. на уроці літературного читання досліджували тему «У світі поезії Уляни Кравченко». Попередньо четвертокласники відвідали музей славетних людей, уточнили найважливіші віхи життя славетної землячки. Під керівництвом учителя підготували міні-проекти про її життя і творчість. А на самому уроці декламували поезії, формулювали тему та головну думку, аналізували й порівнювали художні засоби, використані у творах поетеси для дітей. Цікавобулослухатищирівисловлюванняучнів про те, чому Уляна Кравченко – талановита людина, чому її відносимо до видатних людей краю. Відрадно, щовіршіУляни Кравченко стали для школярів прикладом того, як любитирідну землю, народ, один одного, цінуватиБожізаповіді і бути відцьогощасливими.
Педагог Стегній О. П. та її вихованці, учні 4-Б класу, підготували барвисте, яскраве свято «Ми – діти твої, Україно!». Тут звучали щирі слова подяки Україні, її мешканцям, справжнім захисникам рідного краю. Запальний танок показали учасники хореографічного гуртка ( кер. Станкевич М. О.), а юні співакипід керівництвом учителя музики Богоноса Я. Р. зачарували слухачів мелодійними, дзвінкими піснями про рідну землю і її красу.
На завершення семінару відбувся круглий стіл «Педагогічна скарбничка». Учителі Плішило Ольга та Кіричук Анжела поділилися власними методичними напрацюваннями з проблеми патріотичного виховання підростаючого покоління, відповіли на актуальні запитання колег. Підсумовуючи насичений, активний день, методист відділу освіти Воробець Н. Т. відзначила високий рівень методичної майстерності педагогічних працівників Миколаївської ЗОШ І ступеня та чудову організацію роботи семінару, побажала адміністрації школи, учителям та їх вихованцям нових злетів і творчої наснаги.
|