Нашу добу недаремно називають інформаційною. Головна складність сьогодні не в тому щоб отримати інформацію, а в тому щоб визначитися яка інформація потрібна. Адже в епоху інтернету, коли знання всього світу стають доступними, ніхто не може контролювати потік інформації до аудиторії
На сучасному етапі в Україні дуже гостро постало питання медіаосвіти, адже саме від якості отримуваної інформації і залежить наше майбутнє, в тому числі й майбутне нашої держави.
Леся Павлівна Щепаняк першою серед учителів початкових класів району почала впроваджувати сходинки до медіаграмотності в навчальний процес.
А 11 травня 2016року провела семінар для вчителів початкових класів «Впровадження медіаосвіти у навчально-виховний процес як одна з необхідних умов успіху, яку «диктує» сучасність». Леся Павлівна провела інтегроване заняття ( сходинки до медіа грамотності + літературне читання) «Дякую мамо, за життя…» та поділилася із гостями семінару своїми доробками з медіаосвіти.
Обговорюючи проблеми вчителі погодилися, що особливе значення грамотна робота з інформацією має, коли йдеться про дітей та підлітків Не можна просто забороняти ту чи іншу інформацію. Потрібно вчити працювати з інформацією. Одним словом, якщо не можна змінити медіа, треба змінити їхню аудиторію.
Медіаосвіта повинна, по-перше, захистити дітей від потенційно шкідливих ефектів медіа, а, по-друге, виростити такого споживача медіа, котрий міг би ефективно задовольняти свої інтереси, викоричтовуючи ЗМК
|