Літо дійшло кінця та залишилися лише спогади. Ці три місяці для пластунів був незабутніми. Влітку ми відвідали безліч таборів різної спеціалізації. Хтось з дівчат підкорював повітря, а хтось воду; хтось підкорював вершини, а хтось себе.
Таборове літо курінь імені Ганни Дмитерко-Ратич відкрив у сімейному пластовому колі. Для когось цей табір був першим. З 23 червня по 3 липня поблизу фортеці «Тустань» ми провели час з користю для себе, адже зблизилися один з одним, дізналися багато нового, спробували власні сили і, звичайно, показала дзвінкі та приємні голоси на гарячих та запальних ватрах.
Але літо після курінного табору лише розпочалося і кожна з нас поїхала туди, звідки привезла багато приємних спогадів та вражень.
Діана Кузів та Анастасія Величко побували на таборі для молодшого юнацтва "Тінь Лісу". Він проходив на околицях села Стрільбичі Старосамбірського району з 4 по 15 липня. Юні пластунки протягом 12-и днів здобували корисні знання, вправлялись у практичному пластуванні, змагались та веселились.
У той час, з 14 по 26 липня, Куць Романа та Перцак Христина підкорювали воду. Пластунки обрали для себе Крайовий Мандрівний Морський Табір "Друга Стихія". Впродовж 14-и днів вони сплавлялися рікою Дністер на катамаранах та байдарках і в кінцевому результаті пройшли 210 км від села Верин Львівської області до села Устечко - Тернопільської. Захоплюючись красою ріки та природи навколо, пластунки дізнавалися цікаві факти про історію Чорноморського козацтва та флоту.
Другий місяць літа добігав кінця. Та все ж 20-30 липня на Луквицькій землі(село Луквиця Івано-Франківської області) відбувся вишкіл провідників летунського пластування, на якому побувала Оля Михальська. Учасники вдосконалювали свої навички з парапланеризму, дельтапланеризму, поглиблювали свої знання з аеродинаміки, будови літальних апаратів, історії авіації. Пластуни мали змогу спілкуватися з досвідченими пілотами військової та цивільної авіації, метеорологами і за час вишколу дійшли до висновку :"...напевно, все життя ти жив даремно, якщо ти ніколи не літав...".
Ось і настав довгоочікуваний серпень - найнасиченіший таборовий місяць. Перцак Оксана, Куць Романа, Сагаль Тетяна, Корчинська Аліна та Старовецька Софія побували на кінно-спортивному таборі "Герць". Він проходив поблизу міста Кам'янець-Подільський з 9 по 22 серпня. Дівчата перенеслись у далекий 1648 рік і поринули у тогочасний світ. Учасники табору ходили у шароварах, вчилися керувати та доглядати за кіньми, їздити на них та відчувати цей політ емоцій та вражень. Усі відчули дух козацтва на таборі та довідалися багато нового про кінне пластування.
У цей самий час Беца Анастасія побувала на екологічно-вишкільному таборі "Вовча Школа", який відбувся 12-22 серпня на території історико-архітектурного заповідника "Тустань". Учасники здобули практичні навики життя серед природи без завдання шкоди довкіллю, пізнали для себе скелелазання. Пластуни пережили перетворення - спробували життя у справжній вовчій зграї, з її законами, звичаями, традиціями, а через систему таборових ступенів виросли з малого Вовченяти на справжнісінького Вовка.
Ще цього літа пластунки Іра Залога та Оля Михальська відбули Крайовий Вишкільний Табір, який відбувся у Львівській області неподалік смт.Славське в урочищі Гнилий Потік з 8 по 21 серпня. Учасники перевірили свої знання та удосконалили їх, адже цей табір є кваліфікаціїним для здобуття вищих ступенів у Пласті. Було багато дискусій, дебати, представлення проектів, гутірки по сучасних викликах для пластунів, структурі Пласту, проектному менеджменту. Дівчата повернулись з табору з новими знаннями, які передадуть молодшому юнацтву.
Також, пластунка Тетяна Пляцок відвідала польсько-український табір, який проходив 14-28 серпня у Польщі на етнічній території Лемківщини. Учасники підкорювали гори і змагалися з бистрою річкою, обмінювалися досвідом з поляками і розповідали про українські традиції. Пластуни дізналися багато нового, привезли багато позитивних емоцій та нових друзів.
Літо завершилося, але ми не змогли не зробити його підсумку. Отже, у перших числах вересня ми влаштували спомин таборового літа. Зібравшись знову у сімейному колі біля теплої ватри, ми поділилися враженнями та спогадами відбутих таборів, поспівали пісень під гітару, приємно поговорили, переглянули світлини та пообіцяли собі, що пластовий рік, який офіційно буде відкритий 21 вересня у Львові і ми побуваємо на його відкритті, ми зробимо таким ж насиченим, які і таборове літо.
|