У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата – День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Відзначається з 1998 року.У 2006 році українська влада визнала події Голодомору геноцидом українського народу.
Моторошний парадокс – вмирати на всеплодючих чорноземах шанованої світом житниці. Просто поля, на шляхах, у холодних хатах і на лавах промерзлих вокзалів, поодинці, сім'ями вимирали родини, села. Голод забирав тих, хто не виривав останнього окрайця з голодних дитячих ротів, не вмів торгуватись святинею, красти, вбивати, аби вижити…
У пам’ять про жертв Голодомору у Роздільській ЗОШ 25 листопада відбувся урок-реквієм «У той голодний 33-ій», який підготували учні 8-А класу разом із класним керівником Бурій Н.О. Школярі навели сумну статистику жертв Голодомору ( а це, за підрахунками істориків, щохвилини помирало 17 людей, щогодини – 1000, а щодоби – 25000), а також причини і наслідки штучно створеної безкровної війни, війни, спрямованої на цілковите винищення нації, її генофонду, мови, культури. Восьмикласники зачитали відверті спогади очевидців тих страшних подій, у віршах інсценізували сцени тодішнього життя селян, які божеволіли від голодної смерті, від безсилля перед жорстоким режимом. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх, кого знищив нещадний і свавільний сталінський терор. Діти та педагоги переглянули короткометражні відеоуривкипро голодомор 1932-1933 рр. Учні закликали бережливо ставитись до хліба – найбільшої святині, основи життя. На завершення учень 9-А класу Мацалак Назар виконав пісню «Свіча». Опісля учні 1-11 класів разом з наставниками взяли участь в акції «Незабудка пам’яті», яка щороку проводиться у школі. На знак вшанування жертв Голодомору діти та вчителі почепили на карту України синьо-жовті незабудки.
… Пам’ятаємо. Не забудемо. Нехай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
|