Пам’ятайте, що на цій планеті,
Відколи створив її пан Бог,
Ще не було епохи для поетів,
Але були поети для епох
Саме ці слова Ліни Костенко найяскравіше характеризують постать Великого Кобзаря, людини світлого розуму й важкої долі, духовного натхненника українського народу .
Ювілей Шевченка — великий день у житті кожного українця. А цьогорічний – особливий , бо відзначаємо його у складний для держави час.
Учні та педагоги Гранки-Кутівської ЗОШ І-ІІ ступенів теж долучилися до відзначення уродин Великого Кобзаря і провели ряд заходів, зокрема : кращі роботи учнів 1-7 класів були представлені на виставці дитячих малюнків « Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем», оформлено книжково-ілюстративну виставку «Кобзареве слово – вічне», проведено конкурси на кращого читця поезій «І лине над землею Шевченкове святеє слово» , виховні години у кожному класі .
Учениця 7 класу Яріш Романа стала переможцем районного етапу конкурсу « Об’єднаймося ж ,брати мої» , а 13 березня була на обласній конференції Спілки письменників Львівщини . Під час урочистостей юним поетам було вручено збірки , до яких увійшли їхні твори.
Учасники поетичного клубу « Віночок» ( Одноріг Мар’яна , Яременко Михайло , Гуменецька Юлія , Андрієнко Ліда , Яріш Романа , Скрут Софія , Земко Таня ) взяли участь у районному конкурсі інсценізацій творів Шевченка.
Серед низки проведених заходів найяскравішою була літературно-мистецька композиція « Свою Україну любіть …», у якій взяли участь учні й педагоги школи та художні колективи Народного дому . Організатор заходу Яріш Н.М. намагалася донести до всіх учасників та гостей свята воістину багатогранну й невичерпну, глибоку і завжди актуальну творчість Великого Кобзаря . У кожному слові, кожному рядку безсмертних творів звучала гаряча любов до рідного краю. Слід відзначити , що всі учні школи були учасниками літературно – мистецької композиції.
Учасники й гості , об’єднані творчістю Шевченка та його ідеями , згуртовані небезпекою, яка нависла над Україною, вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання , а школярі пройшли у жалобній ході із запаленими лампадками . Учитель української мови Челядин Л.Є. акцентувала увагу на неповторності Шевченкового слова. Твори Т.Г.Шевченка є світочем у дні смути та зневіри, закликом до перемоги у борні за справедливість.Немеркнуча слава Кобзаря, його натхненне слово і сьогодні живить кожного з нас.
|