25 лютого в Устянській ЗОШ І-ІІ ст. у рамках семінару вчителів української мови та літератури відбулась зустріч із поетесою, журналістом, засновницею авторської українознавчої школи Марією Чумарною.
Під керівництвом учителів-мовників Якимишин З. В. та Здебської О. С. учні підготували міні-проект: усний журнал «Сторінками творчості Марії Чумарної».
Учнівська молодь, відчувши поезію, що йде від серця, сторінка за сторінкою відкривала перед гостями світ поетичного слова Марії Чумарної.
«Феномен мови», «Голос Пророка», «Бог Богує Україну» - це теми, котрі найбільше вразили присутніх. Що таке Слово в найуніверсальнішому значенні його? Чим більш дорослішаєш і піднімаєшся духом сам – тим ширші горизонти осягнення Тарасових дум і провидінь. Священна дія при творенні нової сім’ї,- випікання весільного короваю,- в українців називається богуванням. Сьогодні на наших очах народжується нова Божа сім’я в імені Україна. Богування цього святого «короваю» почалося в серці нашої землі. Порухами Божої десниці перший заміс почався в Києві на Майдані. Над цими проблемними питаннями не по-дитячому розмірковували учні: Дмитришин Христина (6 клас), Здебська Яна ( 1кл.), Лутчин Мар’яна (7 кл.), Маційовська Софія (5 кл.), Сенів Христина (5 кл.), Клим Софія (5 кл.), Здебський Дмитро (9 кл.), Маційовська Ярина (8 кл.), Павлів Ірина (9 кл.), Бахорський Тарас (7кл.), Лукомська Вікторія (9кл.), Лелів Василина (6 кл.), Куртяк Василина(6кл.), ведучі Горак Адріана та Данилів Ганна (9кл.).
Під керівництвом учителя музики Клима М. С. учні виконали пісні «Про мову», «По діброві вітер виє…», «Рушали хлопці в далеку дорогу».
Зустріч переросла у майстер-клас. Та спершу учні та вчителі мали змогу ознайомитись із книгами Марії Чумарної.
Устянські вчителі-мовники вдячні Марії Іванівні Чумарній за те, що вона не пошкодувала свого часу і завітала у їхню школу. Любі Миколаївні Хомчак (яка також була присутня на семінарі) за допомогу в організації зустрічі. Вони закликали присутніх відкрити книжки Марії Чумарної, напитися з очищених джерел і з новою потугою взятись до роботи насамперед над собою, над відродженням свого «Я», збагаченням своєї свідомості, гідності , самоповаги.
|