Завершення коляди
У ДНЗ "Журавлик" 7 лютого 2014 р. у циклі Різдв' яних свят було проведено свято за сценарієм музичного керівника Яців О. Б., в якому взяли участь вихованці старших груп "Фіалки" та "Ромашки" разом з вихователями Р. М. Капеняк та І.І. Заневич. Діти показали традиції святкувань усіх різдв'яних свят, красу та багатство нашої культури, вшанували усі три празники: Різдво, Святого Василія та Водохреща.
Дошкільнята вміло колядували, відтворювали вертеп, посівали, щедрували. Вразили хорошими знаннями українських звичаїв та традицій. Добре помітним є те, що педагоги ДНЗ "Журавлик" систематично ведуть роботу по вихованні та навчанні дітей українських звичаїв та традицій.
В ДНЗ «Лісова казка» с.Берездівці відбувся семінар – практикум «Мовленнєвий розвиток дітей». Мета семінару: уточнити та закріпити уявлення педагогів про освітнє мовленнєве середовище як засіб мовленнєвого розвитку , особливості його створення в дитячому садку та в родині.
Вихователь – методист Задибчук Ольга Ярославівна з присутніми педагогами провела тренінг на тему «Освітнє мовленнєве середовище», на якому вихователі мали змогу проявити креативність та прфесіалізм.
Вихователь молодшої групи «Вишеньки» Сокальчук С.М. та її вихованці показали інтегроване заняття з мовленнєвого спілкування , рідної природи та образотворчої діяльності на тему «Подорож до осіннього лісу».
На завершення педагоги поділилися своїми враженнями та очікуваннями від семінару – тренінгу.

5 листопада в ДНЗ «Теремок» відбувся методично – інтерактивний семінар для вихователів району на тему «Інноваційні технології розвитку мовлення та творчих здібностей дітей дошкільного віку. Використовуємо ТРВЗ».
Розпочала семінар Юрчишин Г.В., методист ДНЗ «Теремок», яка ознайомила присутніх із планом проведення семінару, провела вхідне діагностування та психологічну гру «Побажання». Вихователі О.М.Гаркот та Н.В.Порошок зачитали доповіді на теми: «Використання ТРВЗ – технологій під час розвитку мовлення дітей дошкільного віку», «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку із використанням ТРВЗ – технологій». Гості семінару мали змогу переглянути інтегроване заняття за участю дітей старшої групи «Віночок», яке провела вихователь Паньковецької Г.В, а також помилуватися виставкою дитячих робіт зі зображувальної діяльності. Завідувач ДНЗ «Теремок» Г.Є. Онишко та методист Г.В.Юрчишин провели із вихователями рефлексі йно-практичний модуль. Наприкінці семінару педагоги створили картину «Чарівний світ казки» нетрадиційними засобами малювання . Підсумовуючи роботу семінару, методист РМК Пакіж С. Г. підкреслила важливість впровадження в навчальний процес ДНЗ ТРВЗ-технологій.
 
В ДНЗ «Журавлик» 5 листопада 2013 року відбулося методичне об`єднання музичних керівників району ,на яке були запрошені гості з інших дошкільних навчальних закладів та НВК.
Вихователями всіх вікових груп спільно з батьками було проведено виставку поробок з овочів та фруктів на тему: «Вітаміни для малят оченята веселять».
Музичним керівником ДНЗ Горчин Аллою було підготовлено цікавий сценарій святкового дійства до свята осені під назвою «Миколаївський ярмарок» та провели його спільно з вихователем старшої групи «Дзвіночки» Грицик Ольгою .
Педагог ставила перед собою таку мету,як:
-розвиток творчих здібностей у дітей,
-розвиток акторської майстерності;
-виховування у них національної свідомості ,шанування українських традицій,обрядів;
-використання українського фолькльору та обмін досвідом з колегами.
На протязі свята діти вміло входили в ролі продавців на ярмарку та презентували свій товар. Виконуючи пісні дошкільнята правильно інтонували мелодії чітко артикулюючи слова та настрій кожної пісні ,творчо перевтілювались в образ запропонованого персонажа, декламували вірші.
Добре помітним є те ,що процес виховання та навчання дітей дошкільного віку у «Журавлику» побудований на основі народних традицій ,оснований на пісенно-ігровому дитячому фольклорі,що позитивно впливає на розвиток емоційних проявів ,скритих талантів та активного спілкування дітей. Адже виховання засобами українського музичного фольклору створює умови для формування внутрішньої потреби у неперервному вдосконаленні музичної діяльності ,реалізації музично творчих можливостей.
|