Вівторок, 19.03.2024, 03:11
Відділ освіти Миколаївської РДА
  Львівська обл., м. Миколаїв, вул. Р. Шухевича 12, 81600,e-mail : mykosvita@ukr.net, т.: 0241- 51-126, ф.: 50-983




Меню сайту

Форма входу

Останні фото














Наше опитування
Чи подобається Вам сайт?
Всього відповідей: 250

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


План роботи відділу освіти на 2018 рік.

План роботи відділу освіти на 2017 рік.

План роботи відділу освіти на 2016 рік

Графік проведення Днів цивільного захисту та Тижня безпеки дитини у 2016 році

План роботи відділу освіти 2014 р. 

Освіта – провідний чинника соціально-культурного відтворення та успішної життєдіяльності людини. Між якістю та економічним  і демократичним розвитком країни існує тісний зв'язок . рівень освіти впливає на ефективність соціальної інтеграції нового покоління, його готовність до самостійного життя і успішної діяльності в сучасному світі.

Упродовж 2012-2013 навчального року зусилля відділу освіти (управління) та всіх педагогів району, в першу чергу , були спрямовані на охоплення дітей дошкільного віку навчанням і вихованням , впровадженням Державного стандарту, початкової загальної освіти  над охопленням учнів різними формами позашкільної освіти.

З метою забезпечення захисту конституційних прав дітей дошкільного віку в районі успішно працюють навчально-виховні комплекси на базі Більченської, Раделицької, Демнянської, Гірської, Стільської шкіл, де виховується 121 дитина  п'ятирічного віку та 20 дітей ( середня група) у Раделицькому НВК  .

Взагалі, на сьогодні в мережу дошкільних навчальних закладів району входять 6 ДНЗ загального типу, де виховується 807 дітей, та 3 ДНЗ із короткотривалим перебуванням у с.с. Пісочній , Київці та Рудниках, у яких здобувають дошкільну освіту 89 дітей – п’ятирічок .

Усі діти п’ятирічного  віку отримали дошкільну освіту, оскільки у населених пунктах, де немає ДНЗ, при школах функціонують групи з підготовки дітей до навчання у школах. Так 291 дитини один раз у тиждень, а таких занять було 16, мала змогу займатися у школі, де практичні психологи, вчителі музики, фізкультури, логопеди, вчителі початкової ланки проводили заняття за програмою «Впевнений старт». Плануємо продовжити роботу таких груп і у 2014 році.

Окремо варто згадати і школу «Малятко», що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості 140 малят – п’ятирічок  готуються щорічно до навчання  у школі.

У Раделицькому НВК 20 грудня 2013 року відкрилася ще одна група для 20 –ти дітей чотирирічного   віку з короткотривалим перебуванням. У 2013 році у Миколаївському районі дошкільною освітою було охоплено 1140 дітей.

У 2013 році за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, який сформовано на засадах особистісно орієнтованого і компетентісного підходів навчаються  учні 1-их , 2-их, 5-их класів.

Запровадження нового змісту освіти у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється поступово, аж до 2015 року. особливу увагу  вчитель приділятиме збереженню та зміцненню фізичного здоров'я   учнів, їх моральному та громадському вихованню.

Змінено підхід і до вивчення предметів технічного циклу та фізкультури. Уже другий рік поспіль при Миколаївській ДЮСШ діє секція з плавання , яку діти відвідують  у після урочний  час впродовж навчального року.

У мережі на 2012-2013 навчальний рік створено 401 клас з кількістю 6390 учнів. до 1 класу зараховано - 692  учні, до 10 – 388 учнів.

У порівнянні з минулим роком, то  кількість учнів у 1 класах 692 (до 649 у минулому році), а у 10 – 388 (до 390 у минулому році). Середня наповнюваність складає 16,04 до 16,2 у минулому році.

При Київецькій та Розвадівській ЗОШ функціонують 12 класів з вечірньою формою навчання для 200 осіб, які відбувають покарання.

Цьогорічна державна підсумкова атестація учнів у 4,9 і 11 класах показала добрі результати.

За минулий  навчальний рік свідоцтва про базову загальну середню освіту  одержав 731 дев´ятикласник    із них 28(38%) з відзнакою. Атестати про повну загальну середню освіту вручено 484 –ом  одинадцятикласникам, із них 28 випускників  нагороджено золотою медаллю , 11 - срібною .

Щороку на належному рівні проводиться пробне незалежне оцінювання на базі Миколаївської гімназії. Свідченням того, що учні шкіл одержують належну освіту, є цьогорічні результати ЗНО випускників 11 класів. 3 учні шкіл нашого району набрали по 200 балів. загалом високий рівень знань показали випускники з української мови та літератури , історії України, біології. бажають бути кращими результати ЗНО з хімії, математики, фізики, іноземної мови (англійської ).

Такі результати ЗНО зобов’язують  дирекції шкіл на засіданнях педрад уважно проаналізувати досягнення випускників по предметно й посилити контроль за якістю виконання навчальних програм.

Згідно з планом роботи ЛРЦОЯО серед учнів 10-их класів пройшли 2 сесії діагностичного онлайнового тестування з української мови та літератури, історії України, математики.

Звичайно , що ключова роль в успішному завершенні навчання у школі , здобутті знань учнями з основ наук належить педагогу . Щорічно вчителі навчальних закладів району вдосконалюють свій фаховий рівень, за кредитно-модульною системо на базі ЛОІППО та шляхом атестації.

Так , у 2012-2013 навчальному році атестовано 199 педпрацівників, що становить 21,9 % від загальної кількості освітян районую Атестаційна комісія  ІІ рівня відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації присвоїла 20 учителям кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», визнала такими , що відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії    «спеціаліст вищої категорії» 30 учителям; двом було присвоєно педагогічне звання «старший учитель», визнано такими, що відповідають раніше присвоєному педагогічному званню «практичний психолог - методист», один – педагогічному званню «педагог – організатор - методист». 16 педагогічному званню «старший учитель».

За результатами атестації нагороджено 27 педагогів грамотами управління освіти. Атестаційна комісія ІІ рівня представила до нагородження Почесною грамотою Міносвіти  і науки України 1 педагога,грамотами Департаменту з питань освіти, науки, сім'ї та молоді Львівської ОДА 9 педагогів району.

Зростання  соціальних вимог до школи потребує систематичного вдосконалення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, педагога-новатора, вчителя – дослідника.

Цьому сприяла ефективна ,спрямована на запити педагогів діяльність методичної служби. Засідання методичних об´єднань , творчих груп, шкіл педагогічної майстерності. Керівниками навчальних закладів, методистами, керівниками шкільних і кущових методичних об'єднань належним чином приділялася увага підвищенню інтересу педагогічних кадрів до післядипломної освіти, мотивації до здійснення науково-дослідницької, творчої діяльності.

Своєрідним стимулом розвитку педагогічної творчості став районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014» та залучення його переможців до участі  в обласному етапі. Цьогоріч у районному етапі конкурсу взяло участь 25 учителів та директорів району: 5 з них стали фіналістами ,а 8 – лауреатами .

Значних успіхів у 2012-2013 н.р. досягли педагоги району у роботі з обдарованою учнівською молоддю. Якісний підбір та належна підготовка допомогли  16 учням стати переможцями  обласних олімпіад з базових дисциплін.

Приємно відзначити , що учениця 11 класу Рудниківської ЗОШ Сподарик Олеся вдруге зайняла призове місце у Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури, вона ж стала і призером Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт  у номінації «українська мова та література».

На районному Святі талантів, яке щорічно проходить у районі в цьому році грошовими преміями було нагороджено 102 учні, які впродовж року вибороли призові місця на обласних олімпіадах, турнірах, конкурсах, фестивалях. Грошовими преміями нагороджено і 90 учителів району, які здійснювали підготовку учнів до випробувань різних рівнів.

Біля 6000 учнів упродовж року були залучені до участі у Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Бобер», «Лелека» та інших.

На сьогодні маємо в школах  району 455 персональних комп’ютерів  з яких 373 розміщені в кабінетах інформатики, 29 в предметних кабінетах, 3 в бібліотеках та 46 використовують адмінперсоналом (враховуючи ноутбуки). Майже всі школи І-ІІІ ст. забезпечені мультимедійними засобами навчання.

Комп’ютери забезпечені педагогічними програмними засобами навчання на електронних носіях. Найбільше їх з фізики, математики , хімії , географії та біології .

Слід також зауважити, що всі наявні комп’ютери були придбані в основному за період до 2008 року, тобто є застарілими і потребують модернізації.  Вирішення цієї проблеми потребує негайних дієвих заходів з боку органів місцевого самоврядування, державного управління і управління освіти.  Нагальним є вирішення проблем вільного доступу до високошвидкісного Інтернету у сільських закладах освіти району,  встановлення сучасних навчальних комп'ютерних комплексів   у школах І-ІІ та І ступеня – для забезпечення вивчення предмету "Сходини до інформатики" відповідно до нового Державного стандарту. Потребує удосконалення  робота щодо створення шкільних Web-сайтів .

Звичайно щоденна праця педагога полягає  не тільки в тому, щоб навчити. Важливою стороною навчального процесу є виховання учнів в дусі традицій. Аналіз практичної діяльності педагогів району свідчить , що в центрі їх уваги стоїть питання виховання учнів у дусі національної самосвідомості, любові до рідного краю, народу, його історичної та культурної спадщини, у формуванні в підростаючого покоління патріотизму, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків , поваги до державних символів України.

Учні району беруть активну участь у районних , обласних конкурсах та фестивалях і неодноразово   стають переможцями.

Керівники  навчальних закладів району значну увагу  приділяють охопленню дітей позашкільною освітою , залученню їх до участі в гуртках. У 2013 -2014 н.р. 88% дітей охоплено гуртковою роботою.

На належному рівні у районі працює психолого - медико педагогічна консультація. Упродовж 2013-2014 н. р. Миколаївською районною ПМПК було проведено 4 діагностичних засідань та надано конкретні рекомендації щодо корекції вад, реабілітації та соціальної адаптації 21 дитині з фізичними , соматичними та інтелектуальними вадами розвитку.

Значна робота проведена з виявлення та обстеження дітей дошкільного віку з вадами мовлення. В районі щорічно збільшується кількість дітей з мовленнєвими вадами.

Дедалі важливішою стає практична допомога дітям із порушеною дієздатністю, їм надається комплексна допомога , такі сім´ї підтримуються, створюються відповідні умови інтеграції  в масові освітні структури та в соціальне середовище. Соціальний захист дітей згаданої категорії набуває глибшого характеру. РДА, відділ освіти, районна ПМПК прагне задовільнити ширше коло їхніх потреб, наблизити умови життя до умов життя здорових дітей. Збільшується можливість здобуття хворими дітьми освіти, шляхом організації індивідуального навчання , де відбувається самоствердження в суспільному оточенні.

Турбота про дітей із вадами виявляється у проведенні різноманітних заходів для особистісного розвитку, творчої самореалізації та утвердження людської гідності.

У грудні щорічно проходить акція підтримки «Відкрий себе» з метою формування гуманного ставлення до дітей з особливими  потребами. З метою привернення уваги громадськості до проблем дітей - інвалідів у всіх навчальних закладах  району  було проведено «уроки доброти» з теми «Дивіться на нас, як на рівних», тренінги з теми «Ми всі рівні»; бесіди «Подай руку допомоги товаришу!»

Протягом останніх років у нашій державі відбуваються системні позитивні зрушення щодо вирішення питань захисту прав дітей, які базуються на засадах першочергової турботи про дітей , пріоритетності прав дитини.

Ефективність і цілеспрямованість нової політики у сфері захисту прав дітей значною мірою визначають вплив соціально-економічних чинників і результативність прийнятих рішень щодо покращення становища підростаючого покоління, а також глибина, усебічність та систематичність заходів щодо захисту прав дітей пільгових категорій – дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей – інвалідів тощо.

У 2013-2014 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах району навчалися 48  дітей-сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування.

Усі діти цієї категорії були забезпечені гарячими обідами, пільговими квитками єдиного зразка, підручниками, залучалися до шкільних гуртків та секцій. Для них було придбано одяг на суму 8000 грн.          Щорічно відділом освіти проводяться заходи з оздоровлення і відпочинку учнів навчальних заклад. Ось і цього літа 838 учні мали змогу оздоровитися у пришкільних таборах, а 35 дітей пільгових категорій оздоровилися у таборі «Казка» с. Коростова Сколівського району.

До відпочинку в таборах першочергово залучалися діти соціально незахищених категорій, переможці олімпіад, творчих конкурсів.

Для належного функціонування навчального закладу потрібна належна матеріальна база.

Протягом 2013-2014 навчального року відділ освіти Миколаївської РДА отримав із Департаменту з питань освіти  і науки 24587 примірників навчальної літератури.

За рахунок  субвенцій із обласного бюджету поповнено бібліотеки навчальних  закладів літературою та періодичними виданнями.

Для зміцнення матеріально - технічної бази шкіл , покращення умов навчання і виховання школярів проведено ряд робіт і закупівель.

Відповідно до  профілактованих платежів відділом освіти виконано ряд робіт з підготовки до нового навчального року і опалювального сезону 2013-2014років.

Зокрема, проведено реконструкцію котельні у Малогорожанківській ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 348,5 тис.грн.. Ряд шкіл району  стали переможцями конкурсу обласних мікропроектів , завдяки чому значно покращилася матеріально-технічна база установ освіти.

У новому 2013-2014 навчальних роках відділом освіти  із забезпечення якісною та доступною освітою школярів району, розширення мережі ДНЗ та НВК.

У районі належно працює психологічна служба. У 2013 році психологічна служба налічує 30 п/п та 2 с/п. Всі ЗНЗ, кількість дітей у яких відповідає нормативам чисельності відповідно до Положення про психологічну службу, забезпечені фахівцями. З 01 вересня  2013 року 0,5 практичного психолога введено у Липівську ЗОШ І-ІІІ ст. Готується нормативна база щодо введення посад у ряді ДНЗ. Розглядається забезпечення п/п на 0.25 ставки у 8 ЗНЗ району І-ІІ ст., 4 ЗНЗ І- ст.

У 2014 році відділ освіти Миколаївської райдержадміністрації працюватиме над покращенням матеріально-технічної бази навчально-виховних закладів району , розвитком дошкільної освіти та роботою з обдарованими дітьми .

 детальніше


 

 
 
Пошук

Останні новини
15.02.2019
Увага!
13.02.2019
Захоплива мандрівка учнів 6 кл. ОНЗ Більченського НВК у м. Львів
13.02.2019
За незвіданим у"космос"
13.02.2019
"Слава незламним!" у Вербізькій школі
11.02.2019
90-річчя створення ОУН у Великогорожаннівській ЗОШ
11.02.2019
День безпечного Інтернету в Гранки-Кутівській ЗОШ
11.02.2019
Усесвітній день водно-болотних угідь в ОНЗ Більченського НВК
11.02.2019
Участь у конкурсі від проекту "На урок"
11.02.2019
"ЗДОБУДЕМ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ АБО ЗГИНЕМ У БОРОТЬБІ ЗА НЕЇ"
11.02.2019
Вітаємо ученицю Рудниківського НВК Анастасію Щур
11.02.2019
День злуки в Рудниківському НВК
11.02.2019
День безпечного Інтернету у Раделицькому НВК
11.02.2019
Година спілкування "Користуюся Інтернетом безпечно!" у 6-А класі Гірського НВКГодина спілкування "Користуюся Інтернетом безпечно!" у 6-А кла
11.02.2019
Вечір пам'яті поетеси-землячки Катерини Савченко-Танчій у Гірському НВК
08.02.2019
Благодійний ярмарок у гімназії

Посилання


Миколаївська районна державна адміністрація


Миколаївська районна рада


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Відділ освіти Миколаївської РДА © 2012 - 2024