Відділ освіти Миколаївської РДА - Методичні заходи
   
Вівторок, 24.01.2017, 01:56
Відділ освіти Миколаївської РДА
  Львівська обл., м. Миколаїв, вул. Р. Шухевича 12, 81600,e-mail : mykosvita@ukr.net, т.: 0241- 51-126, ф.: 50-983
Меню сайту

Форма входу

Останні фото


Наше опитування
Чи подобається Вам сайт?
Всього відповідей: 175

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Cемінар - практикум учителів початкових класів та вихователів НВК

"Тільки одна на землі Україна, а ми - її доньки й сини." 

Засідання секцій для завідувачів  ДНЗ , вихователів-методистів та  вихователів НВК

 Районне методичне об'єднання музкерівників на тему: "Сприйняття світу через звуки".

28. 01. 2016р. на базі ДНЗ « Теремок» відбулось засідання творчої групи вихователів – методистів, під час якого

педагоги ділилися досвідом та обговорювали актуальні питання щодо формування навичок життєвої компетенції дітей дошкільного віку за освітніми лініями Базового компонента.

Методист РМК Пакіж С.Г. довела до відома присутніх щодо проведення Всеукраїнського фестивалю – огляду « Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників», який проводиться у період з 01.02. до 25.04.2016року в режимі он-лайн, ознайомила з умовами конкурсу.

Вихователі ДНЗ отримали корисну інформацію, збагатилися новим досвідом і взяли на озброєння цікаві ідеї колег.

 На базі ДНЗ «Теремок» м.Миколаєва відбулося перше засідання Школи молодого вихователя . Методист РМК Пакіж С.Г. ознайомила присутніх з планом роботи Школи молодого вихователя на навчальний рік.

Молоді педагоги  ДНЗ та НВК мали змогу переглянути заняття з розвитку мовлення та фізичного виховання , які провели вихователі старших груп  Гаркот О.М.  та Збудовська Н.В.

На засіданні Школи молодого вихователя  методист РМК Пакіж С.Г. та методист ДНЗ «Теремок» Юрчишин Г.В.  разом із присутніми обговорили типові помилки молодих педагогів під час організації освітнього процесу в ДНЗ, сучасні вимоги до підготовки та проведення занять та вирішення проблемних ситуацій у роботі молодого педагога.

Пакіж С.Г. повідомила про те, що моніторинг знань  дітей старших груп буде проводитись за кваліметричнюю моделлю, ознайомила присутніх  з  інструкцією проведення моніториггу.

 

 

До відома керівників ЗНЗ та ДНЗ!!!

детальніше...

 


"Говоримо правильно і красиво"

     Департамент освіти і науки Львівської ОДА  надсилає для ознайомлення лист-пропозицію Г.Гаврилів щодо таблички-словничка «Говоримо правильно і красиво» детальніше       лист- пропозиція


 

 

Інформаційно – методична  нарада  заступників   з навчально- виховної роботи  НВК  району

12 листопада  2015 року в актовій залі відділу освіти Миколаївської РДА згідно з річним планом  роботи  відбулась інформаційно – методична  нарада  заступників   з навчально- виховної роботи  НВК  району. У роботі семінару брали участь головний спеціаліст  відділу освіти М.М.Ониськів та методист з дошкільної освіти РМК С.Г.Пакіж.

 Мета семінару:

-  узагальнити, систематизувати знання заступників НВК щодо нормативно-правового забезпечення діяльності дошкільних груп при загальноосвітніх навчальних закладах;

– атестація педагогічних працівників, організація роботи атестаційних   комісій першого рівня;

–    оргагізація харчування  в дошкільних групах НВК , попередження харчових отруєнь ;

–  внесення змін  до планування освітньої діяльності відповідно до інструктивно-методичних  листів Міністерства освіти і науки України;

–   організація  роботи з батьками , дотримання режиму дня в  дошкільних групах НВК,  охорона життя та здоров’я дітей ;

–   створення умов для забезпечення належного рівня санітарного та епідемічного благополуччя  в дошкільних групах НВК.

М.М.Ониськів акцентувала увагу заступників щодо належної, відповідно до санітарно – гігієнічних вимог МОЗ  організації харчування,  наголосила на  гарантованого державою безкоштовного  харчування   дітей воїнів  АТО та учасників бойових дій на Сході України  в дошкільних групах НВК  .

Методистом РМК С.Г.Пакіж разом із заступниками НВК проаналізовано та обговорено  інструктивно-методичні рекомендації щодо організації роботи в дошкільних групах  при загальноосвітніх навчальних закладах у 2015-2016 н.р. ,  перелік навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України для використання у дошкільних групах НВК та наказ МОН України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у ДНЗ та НВК .

 А також С.Пакіж наголосила на питанні щодо  забезпечення  наступності  у роботі педагогічного колективу з навчально-виховної діяльності у дошкільній та початковій ланці.                                                                                           

 


Методоб’єднання вихователів старших груп та музкерівників ДНЗ та НВК в "Берізці"с.Липівка

30 жовтня у дошкільному навчальному закладі «Берізка» с. Липівка відбулось методоб’єднання вихователів старших груп та музкерівників ДНЗ та НВК. Розпочала методоб’єднання завідувач ДНЗ «Берізка» Т. І. Населевець,  яка ознайомила присутніх з програмою методоб’єднання, а також із виставкою малюнків на тему «Лікарські рослини рідного краю».

Гості семінару мали змогу переглянути інтегроване заняття « Секрети для дитини про лікарські рослини» »  за участю дітей старшої групи «Сонечко», яке провела вихователь Стецик Наталія Анатолівна та музкерівник Денис Олена Володимирівна.

 Діти старшої групи «Сонечко» продемонстрували свої знання про лікувальні властивості трав, квітів, вплив рослин на стан здоров’я людини, дбайливе ставлення до рідної природи, почуття гордості за свій рідний край, екологічну культуру.

Підсумовуючи роботу методоб’єднання методист РМК відділу освіти С. Г. Пакіж відзначила , що такі заходи дають змогу пізнати рідний край, його природу,  почерпнути досвід роботи своїх колег.

 


29  жовтня 2015 року у м. Львові відбувся Всеукраїнський форум  « Охорона праці у навчальному закладі» для керівників дошкільних навчальних закладів. Відповідно до Програми форуму учасників ознайомлено із покроковим алгоритмом організації роботи з охорони праці та розслідування нещасних випадків, що сталися з учасниками освітнього процесу. Повідомили  присутніх з консультаційною системою «Expertus : Дошкільний заклад» , що містить усе необхідне для швидкого і якісного розв’язання щоденних професійних завдань. Активними учасниками форуму стали завідувачі дошкільних навчальних закладів району. 

 

Про підсумки проведеннярайонного огляду – конкурсу «Барви осені – чарівниці". Детальніше...

Дитячий туризм

Про проведення районного  огляду-конкурсу «Барви осені– чарівниці»  детальніше


Документація для музичного керівника детальніше


Організація методичної роботи в ДНЗ   детальніше


Вшанування пам’яті Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка


Cемінар - практикум  для вихователів НВК  та учителів початкових класів

детальніше


Методична нарада для завідувачів ДНЗ та вихователів НВК

18 вересня 2014 року в  актовій залі відділу освіти Миколаївської РДА відбулась інформаційно – методична нарада для завідувачів ДНЗ та вихователів НВК.

Методист РМК Н.Т.Воробець ознайомила  завідувачів ДНЗ  з графіком  проходження курсів підвищення кваліфікації у Львівському ОІППО у 2014-2015н.р. Наголосила на тому, що всі педагогічні працівники ДНЗ, які атестуватимуться у 2015 р.,  успішно завершили  навчання на курсах підвищення кваліфікації , склали  комплексний залік  та отримали свідоцтво про підвищення кваліфікації. Відзначила , що з вересня по грудень 2014 р. розпочинають навчання за кредитно – модульною системою педагоги,  які атестуватимуться в  березні  2017 р., а з січня по червень 2015 року завершуватимуть навчання педпрацівники  2016 року атестації., а ті, хто  не розпочали навчання за КМС,  мають змогу навчатися на традиційних ( 2 тижневих) курсах підвищення кваліфікації.

Головний спеціаліст відділу освіти М.М.Онисків наголосила на методичному забезпеченні та наповненості відповідною літературою методичних кабінетів у дошкільних навальних закладах , а також організації  харчування та належної роботи бракеражної комісії в ДНЗ та НВК.

Методист РМК С.Г.Пакіж  закцентувала увагу присутніх на тому,  що в цьому навчальному році  для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів мають спрямувати свою  діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої ,  оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з  раннього віку  дитини і завершуючи її вступом до школи. Світлана Григорівна звернула увагу присутніх  на  важливості  продовження  удосконалення та наповнення веб – сайтів, а також надання батькам допомоги  щодо електронної реєстрації   дітей у ДНЗ та НВК району.


Засідання секції для завідувачів  ДНЗ, вихователів-методистів  та вихователів НВК

26 cерпня 2014 року на базі ДНЗ «Журавлик» м.Миколаєва  відбулося засідання секції для завідувачів  ДНЗ, вихователів-методистів  та вихователів НВК . Методист методичного кабінету С.Пакіж  проаналізувала стан організації навчально – виховного процесу у дошкільних навчальних закладах району у 2013-2014 навчальному році та окреслила пріоритетні напрямки роботи дошкільних навчальних закладів у 2014 -2015 навчальному році, розказала про структуру районної методичної роботи у 2014 -2015 н.р. з педагогічними працівниками дошкільних навчальних закладів.

Вихователь-методист ДНЗ «Журавлик» М.Стицишин презентувала свій досвід роботи учасникам секцій   щодо використання інноваційних технологій  в освітньо – виховному процесі дошкільного навчального закладу.

        


Cемінар – оздоровлення керівників ДНЗ та голів ПК

У червні в м.Трускавці відбуся семінар – навчання керівників ДНЗ та голів ПК  «Оздоровлення освітян та їх дітей». У семінарі взяли участь С.К.Дубик – голова районної організації профспілки, С.Г.Пакіж – методист РМК відділу освіти Миколаївської РДА. Учасники семінару мали змогу відвідати лікувально – оздоровчий пансіонат «Пролісок», де директор пансіонату Ю.В.Шевнів гостинно прийняв гостей та розповів про роботу закладу. У рамках семінару  відбувся обмін досвідом роботи,  була проведена історико-краєзнавча екскурсія містом. Кульмінацією семінару став похід до бювету, де учасники могли насолодитися цілющими якостями прикарпатських джерельних вод. Такі семінари  дають змогу пізнати рідний край та  почерпнути досвід роботи своїх колег.

  

 

 

 

 


Родинне свято у ДНЗ «Журавлик»

      7 травня 2014року в ДНЗ «Журавлик» діти старшої групи «Дзвіночки»  відсвяткували родинне свято на яке були запрошені батьки,бабусі та дідусі дошкільнят. Педагоги ставили перед собою важливу  мету :виховувати любов і повагу до найближчих людей – батька й матері, бажання допомагати їм, вчити всіх членів сім’ї умінню співпрацювати, надавати допомогу один одному, учити бути уважними, чесними, завжди пам’ятати місце , де народився, рідну оселю; формувати почуття обов’язку перед батьками, розвивати творчі здібності дітей.

      Музичним керівником Горчин Аллою та вихователем Грицик Ольгою проведено та підготовлено це дійство. Батьки дітей брали активну участь у підготовці та проведенні  свята,а саме: співали пісень,грали ігри ,танцювали.

     Добре помітним є те,що робота по формуванні вміння підтримувати щирі ,доброзичливі родинні стосунки,виховання поваги до рідних та близьких  ведеться систематично . Слід відмітити ,що музичний керівник та вихователь вміло розвивають юні таланти. Діти вправно виконують таночки,співають пісні  як і  під музичний супровід Алли Олексіївни ,так і під фонограму. Сценарій свята вражає нас різноманітністю музичного репертуару своєю різнобарвністю.

     Діти та гості  отримали велике  позитивне емоційне задоволення від переглянутого дійства.

     Отже,поважати батьків – означає: в дитинстві – їх слухати, в юності – з ними радитися, а в зрілому віці піклуватися. Якщо все це здійсниться, то насіння було посіяне не даремно. Ніжні квіти дадуть добрі плоди.

 

 

                                                                                                           


Великодні забави

23 квітня у ДНЗ «Теремок»  святкували найвеличніше християнське свято Воскресіння Христове.У заході  взяли участь вихованці , вихователі, музичні  керівники, батьки та гості, які завітали у дошкільний навчальний заклад . Діти декламували вірші,співали пісні, танцювали, весело водили  гаївки. З великою радістю малята  взяли участь у грі «Крутилася писаночка», де показали свою спритність та кмітливість.Цікавими були у виконанні дошкільнят  дві інсценівки : «Що робилося у Великодньому кошику»( малюки грали роль продуктів освяченого кошика та сперечалися , хто з них є найважливішим у ньому) та  «Пригода Писанки» (малята показали подорож Писанки в ліс до звірят та назад у Великодній кошик). Діти та їх педагоги залюбки водили гаївки «Соловейко сватку» та «Кривий танець».На завершення свята прозвучала пісня «Радійте всі», яка дуже зворушила батьків, гостей та колектив ДНЗ «Теремок».

                                               

 


Великодні гаївки

28 квітня 2014 року  в  ДНЗ "Журавлик" вихователями  проведено  підсумок Великодніх свят .З  вихованцями на прогулянці педагоги  грали гаївки та вели хороводи,а саме:"Подоляночка", "Ми на луг ходили","Царівна", "Кривий танець", "Чижику-чижику", "Жучок", "Огірочки" та ін..Добре помітним є те,що діти отримали велике  відчуття радості та заряд позитивної енергії.

  


   

     25.03.2014р.відбулося  показове корекційне заняття у старшій групі "Фіалки" ДНЗ "Журавлик" на тему "Подорож країною Гарного настрою".Практичний   психолог  Гураль Оксана продемонструвала кілька корекційних методів роботи для покращення  емоційного стану дошкільників.А саме:арт-терапія,аромотерапія,піскотерапія,музикотерапія.Діти з великим задоволенням малювали на склі,куштували "фрукти настрою",будували казкове місто з піску,прикрашали тарілочки кольоровою ароматичною морською сіллю,проганяли поганий настрій у "стаканчики для криків",відтворювали емоції у грі "Кубик настрою".Всі дії дітей супроводжувались відповідною музикою. В підсумку заняття вихованці гралися повітряними кульками показуючи свій гарний настрій від подорожі країною "Гарного настрою".  

 


     


«Про безпеку знай та про неї пам’ятай»

     В рамках проведення «Тижденя безпеки життєдіяльності дитини»в ДНЗ «Журавлик»  було проведено показовий захід з ЦЗ,на якому були присутні представник НМЦ ЦЗ та БЖД  м. Стрий І.В.Яворів,інспектор відділу освіти Миколаївської  РДА  В.А.Бернацький ,методист РМК С.Г.Пакіж, представник  ЦЗ Миколаївської РДА  І.І.Сенців,представник міської ради В.М.Микита,а також завідувачі ДНЗ району та вихователі НВК. Його проведення мало на меті: - поліпшити якість навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; - удосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогічних працівників щодо формування у вихованців ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя; - пропагувати здоровий та безпечний спосіб життя серед дітей та батьків; - інтегрувати суспільне та родинне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини. Завідувач  ДНЗ  «Журавлик» Верхомій Наталія розповіла присутнім про заходи діяльності дошкільної установи з БЖД та ЦЗ. Вихователем старшої групи Грицик Ольгою проведено показове заняття на тему : «Про безпеку  знай - правила пам’ятай» ,де діти показали хороші знання з правил безпеки та поведінки в екстремальних ситуаціях. Добре помітно ,що  вихованці добре знають номери телефонів пожежної частини (101), міліції (102), швидкої допомоги (103),газової служби (104) вміють користуватися ними у випадку необхідності.Керівний склад  та учасники  навчально-виховного процесу  показали практичні дії (евакуація) при загрозі ПОЖЕЖІ.Медичний персонал ДНЗ показали на практичних діях порядок надання першої медичної допомоги .Гості відкритого заходу мали змогу  ознайомитись з інформаційно-довідковим кутком  БЖД та ЦЗ ,а також з  малюнками дітей на цю тематику.   Вихователем-методистом  Стицишин  Мар’яною  та завідувачем  ДНЗ «Журавлик  проведена ретельна підготовча робота щодо організації та проведення Тижня безпеки, а саме, складено план заходів, яким передбачено організаційні та практичні завдання,здійснено підбір та систематизацію необхідних тематично-комплексних занять, бесід з дітьми, ігрових тренінгів та вправ, рухливих та дидактичних ігор спрямованих на формування та закріплення безпечної поведінки дітей в навколишньому середовищі.

   
 

Пошук

Останні новини
23.01.2017
Поїздка в дельфінарій "Оскар".
23.01.2017
День Соборності в Устянській ЗОШ
23.01.2017
Учні Миколаївської початкової школи - на Маківці
20.01.2017
Розвадів. Акція "Міст єдності"
20.01.2017
Розвадів. Поїздка в "Скай Парк"
20.01.2017
Розвадів. Вітає "Мрія"
17.01.2017
Екскурсія у студію Радіо Люкс 104,7 FM.
13.01.2017
Засідання творчої групи вчителів фізики.
12.01.2017
Веринські школярі-учасники величного дійства
12.01.2017
Новорічна подорож
10.01.2017
Верин. Вшанування пам'яті С.Бандери
05.01.2017
Вітаємо переможців новорічно-різдвяних конкурсів!!!
04.01.2017
Вифлеємський Вогонь Миру в Гірському НВК
04.01.2017
Свято «Новий рік крокує по землі» у Гірському НВК
03.01.2017
Карнавал у Миколаївській початковій школі

Посилання

testportal22.jpg

удцпо

osvita1.jpg

loda

banner for ODA 2

osvitportal.lviv.ua


Миколаївська районна державна адміністрація


Миколаївська районна рада


Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Відділ освіти Миколаївської РДА © 2012 - 2017