П`ятниця, 04.07.2025, 15:53
Відділ освіти Миколаївської РДА
  Львівська обл., м. Миколаїв, вул. Р. Шухевича 12, 81600,e-mail : mykosvita@ukr.net, т.: 0241- 51-126, ф.: 50-983




Меню сайту

Форма входу

Останні фото














Наше опитування
Чи подобається Вам сайт?
Всього відповідей: 251

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Районний семінар заступників директорів з навчально-виховної 

25 березня 2014 року у Великогорожаннівській ЗОШ I-IIIступенів відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему  «Роль творчої спадщини великого Кобзаря в художньо-естетичному та патріотичному вихованні учнівської молоді».

     Із презентацією своєї роботи «Шевченко крізь призму Майдану» виступила  Косач С.С., заступник директора з навчально-виховної роботи Великогорожаннівської ЗОШ I-III ступенів. З великою цікавістю учасники семінару переглянули інсценізацію балади Т.Г.Шевченка «Тополя», яку з учнями школи підготувала Рудка І.О., учитель української мови та літератури. Також відбулося засідання круглого столу «Роль творчої спадщини великого Кобзаря в художньо-естетичному та патріотичному вихованні учнівської молоді».

    У роботі семінару взяла участь Козак О.Ю., методист районного методичного кабінету відділу освіти, яка у своєму виступі наголосила на  важливості й актуальності виховання громадянської та патріотичної компетентності школярів як складового чинника становлення інноваційної особистості, а також дала методичні рекомендації щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх школах району.

 

 

Семінар - практикум вчителів біології

27 березня 2014 року в Устянській­ ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів біології Розвадівсь­кого та Новосілко-Опарського­ освітніх округів. Тема семінару "Природоох­оронна робота як засіб формування­ наукового світогляду­, почуття патріотизм­у, заохочення­ до активної участі у збереженні­ природи".
Вчитель біології Устянської­ ЗОШ Проців Світлана Михайлівна­ поділилася­ досвідом організаці­ї навчально-виховної та практичної­ природоохо­ронної роботи на екологічні­й стежці, розкрила мету, завдання і значення екологічни­х маршрутів. Представил­а учасникам семінару слайд-фільми "Екологічн­а стежка", "Первоцвіт­и околиць села Устя", "Первоцвіт­и просять захисту".
Методист відділу освіти Миколаївсь­кої РДА Кузів Світлана Іванівна надала методичні рекомендац­ії щодо організаці­ї екологічни­х стежок, ознайомила­ із типами екологічни­х стежок, їх організаці­єю та обладнання­м. Також ознайомила­ вчителів з вимогами до оформлення­ матеріалів­ на природничі­ конкурси, підвела підсумки ІІІ етапу предметних­ олімпіад.
Учасники семінару провели екскурсію зупинками екологічно­ї стежки. На завершення­ провели круглий стіл, де обмінялися­ досвідом природоохо­ронної роботи, поділилися­ враженнями­ від екскурсії та висловили свої побажання організато­рам семінару.

 

  •  
  • Семінар учителів фізики та математики у Держівській ЗОШ

  • 13 березня 2014 року на базі Держівської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар учителів фізики та математики Роздільського освітнього округу на тему: “Формування творчої особистості в процесі вивчення математики і фізики”. Учителі Долінко Н.Я. і Загорецька Л.Ф. презентували власний досвід роботи та поділилися з колегами шляхами і методами реалізації проблеми, над якою працюють. Після цього педагоги відвідали відкритий урок з фізики у 8 – му класі на тему: “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури”  (учитель Долінко Н.Я.). Учні 5-8 класів, під керівництвом учителя математики Загорецької Л.Ф., на відкритому виховному заході “Математика – цариця всіх наук” зуміли довести, що математика – наука цікава і захоплююча, а математики – уміють жартувати.  


  •  
  • Cемінар-практикум учителів початкових класів
 

20 березня 2014 року на базі Липівської ЗОШ І-ІІІст.відбувся семінар-практикум учителів початкових класів Миколаївського освітнього локального округу. Учасники семінару під керівництвом методиста відділу освіти Воробець Надії Теодорівни опрацьовували Інструктивно-методичні матеріали щодо контролю оцінювання  навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів. Розглянули проблемні питання :

 - особливості нових вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови;

 - компетентісні орієнтири щодо вивчення української мови у 2 класі.

Учителі мали можливість відвідати інтегроване заняття (навчання грамоти, образотворче мистецтво) в 1 класі на тему «Опрацювання тексту « Хороші звичаї». Особливості створення складної форми на основі простих форм в об`ємі». ( учитель Цимбала Н.А.) Використовуючи ігрові форми роботи, ІКТ Надія Андріївна зацікавила дітей та досягла мети уроку. Змістовним був урок у 4 класі « Повторення про дієслово як частину мови» ( учитель Бичек Г.П.) Педагог використовуючи сучасні технології, диференційований підхід зуміла заохотити своїх вихованців до наполегливої творчої праці. 

Дуже цікаво пройшло літературно-музичне свято «Тарасові думи будуть жити віки». У якому взяли участь  учителі та учні початкових класів.

Підсумки роботи учасників семінару підвела методист відділу освіти п.Н.Воробець

 

 

 

 


 

Інтегрований семінар-практикум у Держівській ЗОШ

13 березня на базі Держівської ЗОШ  відбувся інтегрований семінар-практикум учителів математики та фізики Роздільського освітнього округу на тему: «Формування творчої  особистості в процесі вивчення математики та фізики». Свій досвід роботи презентували вчителі даної школи – Загорецька  Л.Ф. та Домико Н.Я. Педагоги побували на уроці фізики «Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури»,виховному  заході «Математика-цариця всіх наук», а також взяли участь в обговоренні проблеми семінару.  . Методист РМК відділу освіти ознайомила присутніх із нормативними документами щодо порядку закінчення навчального року, проведенні державної атестації з математики та фізики, змінами в завданнях ЗНО з математики.

 

 
Семінар-практикум вчителів початкових класів Роздільського ЛОО

  Нещодавно у Березинській ЗОШ І-ІІІст..відбувся семінар–практикум учителів початкових класів Роздільського локального освітнього округу на тему «Розвиток творчих здібностей учнів засобами мистецтва на уроках у початкових класах». До уваги педагогів учителі Березинської ЗОШ, представили уроки з трудового навчання у першому, другому ,четвертому класах та виховний захід «Уклін тобі , Тарасе», який підготували учні  третього класу. Методист відділу освіти Воробець Н.Т. акцентувала увагу присутніх про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації ; на інструктивно-методичних матеріалах щодо контролю та оцінюванню навчальних досягнень учнів початкових класів.

 

 
Семінар- практикум на базі Більченського НВК
 
7  лютого 2014 року на базі Більченського НВК відбувся семінар-практикум директорів шкіл району на тему « Розвиток творчого мислення особистості дитини засобами мистецтва» , приурочений творчості Т.Г.Шевченка. В рамках семінару присутні мали можливість відвідати інтегроване заняття в ДНЗ «Зернятко»,інтегровані уроки за творчістю Т.Г.Шевченка, виховні години, засідання клубу обдарованих учнів «Пролісок»,   загальношкільний виховний захід «Я все життя йду з Кобзарем». Завідувач методичного кабінету Є.І.Кушнір акцентувала увагу присутніх на виконанні навчальними закладами заходів відділу освіти з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Зокрема, про участь педагогічних та учнівських колективів  у районних конкурсах на кращий конспект уроку української літератури за творчістю Т.Г.Шевченка,конкурсу інсценівок творів Т.Г.Шевченка, районній конференції учителів- словесників « Вивчення творчості Т.Г.Шевченка в школі».   

Спільно реалізовуємо державну політику у сфері освіти

13 лютого 2014 року у приміщенні актової зали відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації відбулася міжвідомча інформаційно-методична нарада, у якій взяли участь керівник відділу освіти Лобик О.П., керівник СуСД З.Я. Цибульська, головний спеціаліст МРЦСССДМ О.Сопіла, завідувач  РПМК Г.В.Клим, методисти РМК Т.Я.Лутчин, С.Г. Пакіж, О.В.Хитра, практичні психологи та соціальні педагоги ДНЗ, ЗНЗ району, а також міста Новий Розділ.

Відкрив нараду керівник відділу освіти О.П.Лобик, який торкнувся питання сутності та основних компонентів змісту освіти. Орест Павлович наголосив, що Державний компонент визначає обов'язкові для вивчення навчальні предмети в усіх загальноосвітніх навчальних закладах. Це має забезпечити досягнення кожним випускником середньої школи мінімального обов'язкового освітнього рівня незалежно від типу навчального закладу чи його регіональної належності. Ці обов'язкові предмети становлять основу загальної середньої освіти, є її державним стандартом. На їх вивчення припадає 80% навчального часу, з якого 35% відведено на суспільно-гуманітарні навчальні дисципліни, 25% - природничо-математичні, 15% - оздоровчо-трудові, 5% - естетичні.


 
Керівник відділу освіти також торкнувся питання про органи і служби у справах дітей і наголосив, що основними завданнями центрального органу виконавчої влади, що реалізує  державну  політику  у  сфері усиновлення та захисту прав дітей є:
 
 
 
 

На нараді обговорювалось питання охоплення дітей 5-річного віку дошкільним навчанням та соціально-педагогічним патронатом. Методист РМК С.Г.Пакіж довела до відома присутніх про вікові особливості психофізичного розвитку дітей дошкільного віку,особливості формування їхньої пізнавальної діяльності, методику проведення занять з дошкільнятами. Особливу увагу учасників наради привернула інформація про те, що у районі спостерігається тенденція до збільшення народжуваності а виходячи з цього - розширення мережі груп у ДНЗ та НВК. Світлана Григорівна доповіла, що на даний час у районі функціонує 9 ДНЗ та 5 НВК, у яких охоплені дошкільною освітою 1037 діточок. С. Г.Пакіж з приємністю констатувала, що з вересня 2014 року у Гірському НВК планується переведення двох груп на повний режим перебування дітей дошкільного віку в НВК та заплановано відкриття додаткової групи у Більченському НВК. І ще однією приємною новиною було те, що на даний час соціально-педагогічним патронатом охоплено 140  дітей  дошкільного віку.

 

Завідувач РПМПК Г.В.Клим довела до відома присутніх основні постулати Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 та Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку (Постанова Кабміну України від 5.07.2004року  N 848) та наголосила, що однією зі своїх цілей ПМПК бачить створення передумов для запровадження інтегрованого навчання дітей. Оскільки пункт 9 зазначеного документа зобов'язує всі загальноосвітні навчальні заклади, незалежно від типу, форми власності та підпорядкування, працювати за цим Державним стандартом, якщо в закладі навчаються діти з особливими потребами. Але, на жаль, на сьогодні відсутній механізм упровадження та реалізації положень даного документа, і він має складнощі щодо його практичного втілення.

 

 

І важливим підсумком наради було те, що присутні виробили алгоритм спільної роботи у сфері надання якісних освітніх послуг школярам, захисту їх прав та свобод, здійснення психолого-педагогічного патронату та охоплення усіма формами навчання.

 

 
 
 
 
 

                                                                                                                       "Школа учителів 2-х класів"

Нещодавно в актовому залі відділу освіти МРДА відбулося засідання  « Школи учителів 2-х класів», на якому  методист відділу  освіти, Воробець Надія Теодорівна, інформувала вчителів про  Інструктивно - методичний матеріал щодо контролю оцінювання  навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів ( додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 28.01.14р. №1/9-74). Звернула увагу на особливості безбального оцінювання; організацію контрольно-оцінної діяльності.

Педагоги обговорили вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів, дійшли спільної думки, що контроль і оцінювання в процесі навчання молодших школярів є одним із важливих засобів мотивації і стимулювання їх навчально-пізнавальної діяльності.

Матеріал для роботи на уроках літературного читання, напрацьований учителями творчої групи Стасів О.Ю., Біскуп Н.М., Семчишин О.М., Теличко О.І., Мірошніковою Н.З., Ткач Н.М., Осмак С.Г., Зварич Л.М., представила Стасів О.Ю.

 

 

27 листопада 2013 року відбувся семінар вчителів початкових класів Роздільського ЛОО на базі Роздільської ЗОШ І-ІІІ ст. з проблеми "Формування ключових компетентностей в молодших школряів за новим Державним стандартом початкової загальної освіти".
Під час семінару вчитель школи Пруць Є.В. провів урок у 2 класі з предмету "Сходинки до інформатики"(тема "Знайомтесь : клавіатура"). Класовод 2 класу Пшеничка О.В. показала урок - проект з природознавтства "Перелітні і осілі птахи. Як змінюється восени життя птахів". Другокласники підготували цікаву інформацію про птахів, яку зачитували перед класом, самостійно робили висновки які птахи називаютья перелітними, а які осілими , чому птахи відлітають у теплі краї, як потрібно допомагати зимуючим птахам. 
Про свої досягнення у школі прозвітували й першокласникики  під час виховного заходу "90 днів у школі". Учасники семінару також взяли участь у майстер- класі "Виготовлення рибки "Скалерії" у техніці "модульне орігамі" та круглому столі, на якому обмінялись думками щодо впровадежння "орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти"
 
 

 30 жовтня 2013 року на базі Миколаївської ЗОШ №2 відбулася інформаційно-методична нарада учителів інформатики району з питань організації та проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій та інформатики. З питання організації та проведення олімпіад виступила завідувач РМК Кушнір Є.І. З особливостями проведення цьогорічної олімпіади з інформатики ознайомила Хасанова М.М., голова районного методичного об’єднання учителів інформатики

Вперше олімпіада буде проведена в онлайн – режимі. Завдання до олімпіади будуть розміщені на сайті. Виконані завдання учні надсилатимуть на сайт, де і перевірятимуть на передбаченому автором задач наборі тестів, а вердикт системи та кількість набраних балів будуть доступні на сайті в межах однієї хвилини.

Координатори районної олімпіади матимуть доступ до онлайн системи для попередньої підготовки переліку учасників від регіону, перегляду результатів під час проведення змагань та для звязку з організаторами.

Переможці олімпіади визначатимуться по кожному класу окремо.

 

 
   17 жовтня 2013 року у Миколавїському ЛОО на базі Миколавїської ЗОШ №2 відбувся семінар - практикум з теми "Формування ключових компетентностей в молодших школярів за новим стандартом  початкової загальної освіти".
   Під час роботи семінару вчитель Г.В. Гладій провела заняття "Зустріч з природою " на якому учні 1 класу вивчали чим снідає їжачок. Учителі 2-х класів Говенчук М.Г. та Місюряк З.В. поділилися із вчителями своїм досвідом роботи над сюжетною задачею та з казкою. Євушко З.В. показала, як знайомить учнів із історією рідного краю. До уваги вчителів був представлений виховний захід "Мій рідний край, моя копацька батьківщина" . Дудич С.Я. дала майстер - клас по роботі з папером, вчила вчителів виготовляти об"ємні ялинкові гілочки із шишками.
    Після проведених занять учасники семінару взяли участь у круглому столі, на якому обмінялися думками щодо впровадження "орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти".
 
 
 

 
     Семінар учителів інформатики Розвадівського освітнього округу
 20 лютого 2013 року в Розвадівському освітньому окрузі на базі Устянської ЗОШ І-ІІ ступенів пройшов семінар-практикум учителів інформатики з теми "ІКТ в навчально-виховному процесі. Виховний захід як одна  з форм пізнавальної діяльності учнів". У роботі семінару взяли участь завідувач методкабінету управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Миколаївської РДА Кушнір Є.І. та вчителі округу Кузь О.І., Табінська Л.В., Вейсер Л.С., Кузів Н.І. та Лукомська М.Є. Вчитель інформатики Устянської ЗОШ Скрипець Ольга Володимирівна організувала і провела конкурс "Плавання у пошуку скарбів"  серед учнів 9 класу. Мета конкурсу - розвинути стійкий інтерес до інформатики, сформувати комунікаційні компетенції, виховати повагу до суперника та волю до перемоги. 
  
                                                               Семінар учителів світової літератури та образотворчого мистецтва
       
           У Колодрубівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар учителів світової літератури та образотворчого мистецтва Новосілко-Опарського освітнього округу.
           Під час роботи семінару вчитель школи Муц Ольга Йосипівна провела урок у 7 класі «Джеймс Олрідж. Оповідання «Останній дюйм». Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей». Також ознайомила учасників семінару із знаменитою технікою виконання петриківського розпису. Ольга Йосипівна оформила виставку власних та учнівських робіт. Духовне багатство внутрішнього світу школярів та педагога передано через ніжні пелюстки квітів, гнучкі стебла рослин, яскраві грона калини, перисті ажурні листочки.

         Завершився семінар майстер-класом з виготовлення листівки, який провела вчитель Дроговизької ЗОШ Рій Світлана Миколаївна Новосілко-Опарського освітнього округу.

         Під час роботи семінару вчитель школи Муц Ольга Йосипівна провела урок у 7 класі «Джеймс Олрідж. Оповідання «Останній дюйм». Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей». Також ознайомила учасників семінару із знаменитою технікою виконання петриківського розпису. Ольга Йосипівна оформила виставку власних та учнівських робіт. Духовне багатство внутрішнього світу школярів та педагога передано через ніжні пелюстки квітів, гнучкі стебла рослин, яскраві грона калини, перисті ажурні листочки.

         Завершився семінар майстер-класом з виготовлення листівки, який провела вчитель Дроговизької ЗОШ Рій Світлана Миколаївна.
 
 
 
Пошук

Останні новини
15.02.2019
Увага!
13.02.2019
Захоплива мандрівка учнів 6 кл. ОНЗ Більченського НВК у м. Львів
13.02.2019
За незвіданим у"космос"
13.02.2019
"Слава незламним!" у Вербізькій школі
11.02.2019
90-річчя створення ОУН у Великогорожаннівській ЗОШ
11.02.2019
День безпечного Інтернету в Гранки-Кутівській ЗОШ
11.02.2019
Усесвітній день водно-болотних угідь в ОНЗ Більченського НВК
11.02.2019
Участь у конкурсі від проекту "На урок"
11.02.2019
"ЗДОБУДЕМ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ АБО ЗГИНЕМ У БОРОТЬБІ ЗА НЕЇ"
11.02.2019
Вітаємо ученицю Рудниківського НВК Анастасію Щур
11.02.2019
День злуки в Рудниківському НВК
11.02.2019
День безпечного Інтернету у Раделицькому НВК
11.02.2019
Година спілкування "Користуюся Інтернетом безпечно!" у 6-А класі Гірського НВКГодина спілкування "Користуюся Інтернетом безпечно!" у 6-А кла
11.02.2019
Вечір пам'яті поетеси-землячки Катерини Савченко-Танчій у Гірському НВК
08.02.2019
Благодійний ярмарок у гімназії

Посилання


Миколаївська районна державна адміністрація


Миколаївська районна рада


Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Відділ освіти Миколаївської РДА © 2012 - 2025